Hiszpańska firma BCN3D Technologies – producent popularnych drukarek 3D BCN Sigma, zaprezentowała dwa nowe urządzenia w swojej ofercie – Sigma R19 i Sigmax R19. Obydwa są wyposażone w charakterystyczny dla tej marki system dwóch niezależnych głowic drukujących oraz szereg innych funkcjonalności ulepszających pracę z drukarkami 3D.

Wśród nich można wymienić m.in. nowe sensory przepływu filamentu, które wykrywają moment jego blokady (bądź to na szpuli, bądź w głowicy) i wstrzymują pracę urządzenia do chwili rozwiązania problemu, wymienny system głowic o średnicach od 0,3 do 1,0 mm oraz możliwość założenia osłony z filtrem HEPA i funkcją kontroli temperatury wewnątrz komory roboczej (domyślnie jest ona otwarta).

Hiszpański producent wypuścił także nową wersję oprogramowania CURA w wersji dedykowanej dla BCN Sigma – BCN3D Cura 2.1.0. Wprowadzono w nim opcję lustra i klonowania modeli (tj. drukowania dwóch modeli równocześnie, przez obydwie niezależne głowice) oraz ulepszono ustawienia dla drukowania z dwóch kolorów i materiału podporowego.

Sigma R19 posiada obszar roboczy na poziomie 210 x 297 x 210 mm, a Sigmax R19 420 x 297 x 210 mm. Urządzenia są już w sprzedaży, a ich wysyłki rozpoczną się w przyszłym tygodniu (od 12.09.2018 r.). Drukarki 3D będą prezentowane podczas targów TCT Show w Birmingham w dniach 25 – 27 września br.

Źródło: www.bcn3dtechnologies.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like