Portugalski producent desktopowych drukarek 3D BEEVERYCREATIVE zapowiedział premierę nowego urządzenia skierowanego do hobbystów i amatorów –  B2X300. Będzie ono występować w wersji do samodzielnego montażu i być odpowiedzią firmy na oczekiwania i potrzeby artykułowane przez członków społeczności RepRap w rodzimej Portugalii i na świecie. Oficjalna premiera urządzenia ma nastąpić na nadchodzących targach TCT show 2018 w Birmingham, 25 września 2018 r.

Nowa drukarka 3D jest od kilku miesięcy testowana przez członków społeczności skupionej wokół BEEVERYCREATIVE, a gotowa konstrukcja uwzględnia jej uwagi i zmiany. B2X300 będzie posiadać dość duży obszar roboczy na poziomie 30 x 20 x 30 cm, dwie głowice drukujące i system automatycznego poziomowania głowicy drukującej względem stołu roboczego. Więcej szczegółów na temat urządzenia będzie można uzyskać już w przyszłym tygodniu na oficjalnej stronie drukarki 3D: www.b2x300.com.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like