Brytyjski producent komponentów do drukarek 3D – E3D, wypuścił na rynek wysokoprzepływową głowicę drukującą Revo. Linia produktowa „Revo”, to zaawansowany system, który umożliwia szybką wymianę dysz, poprawiając jednocześnie wydajność termiczną i niezawodność.

Wysokoprzepływowe dysze są nowym konceptem w druku 3D typu FDM / FFF i doskonale pasują do obecnej tendencji rozwoju szybkich drukarek 3D. Rozwiązuje problem szybkiego zapotrzebowania na filament – im szybciej przepływa on przez głowicę, tym mniej czasu ma na odpowiednie przetopienie materiału. Niektóre systemy wysokoprzepływowe po prostu wydłużają ścieżkę filamentu wewnątrz głowicy, aby przedłużyć czas kontaktu, jednakże są zwykle wysokie i trudne w instalacji w większości amatorskich lub desktopowych drukarkach 3D.

Firma Bondtech wpadła na unikalny pomysł: zamiast wydłużać ścieżkę filamentu wewnątrz głowicy, zwiększyła powierzchnię metalową, aby bardziej skutecznie podgrzewać materiał. Stworzyła głowicę CHT, która wewnętrznie rozdziela filament, aby to osiągnąć. Z zewnątrz dysza wygląda tak samo jak każda inna dysza drukująca.

E3D nawiązało współpracę z Bondtech, aby pomóc w opracowaniu nowej wysokoprzepływowej głowicy Revo. Ma ona podobny, ale nieco inny design niż Bondtech. Wysokoprzepływowa głowica zawiera rdzenie grzejne o mocy 60W, które łatwo radzą sobie z różnymi materiałami przy wysokich prędkościach, w tym również nietypowymi materiałami inżynieryjnymi. E3D wyprodukowało system High Flow Revo z kilkoma różnymi dyszami, o średnicach: 0,4 mm, 0,6 mm i 0,8 mm. Wszystkie dysze Revo różnią się kolorami, aby ułatwić identyfikację. Dodatkowo firma wprowadziła opcje: 1,0 mm, 1,2 mm i 1,4 mm, dedykowane do wielkoformatowych drukarek 3D.

Koszt systemu to 155,40 funtów. Głowice Revo mogą być zamówione tutaj.

Źródło: www.e3d-online.com
Zdjęcie: www.e3d-online.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like