Należący do Dektop Metal – ExOne, pionier w dziedzinie technologii Binder Jetting (selektywnego spajania sproszkowanych metali lub piasku lepiszczem) zaprezentuje nową drukarkę 3D dedykowaną odlewniom do produkcji form piaskowych. S-Max Flex jest oparta o ramię robotyczne i ma być najbardziej przystępną cenowo drukarka 3D do piasku na rynku (a przynajmniej najtańszą w ofercie samego ExOne). Maszyna oficjalnie zadebiutuje 23 kwietnia 2022 r. na targach CastExpo 2022 w Columbus w stanie Ohio. System wykorzystuje w pracy technologię Single Pass Jetting i ramię robotyczne – rozwiązanie prezentowane kiedyś przez EnvisionTEC – inną firmę należącą do Desktop Metal.

ExOne S-Max Flex ma być prostym i łatwym w użyciu system do druku 3D z piasku. Poprzez sparowanie robota przemysłowego używanego przez EnvisionTEC Viridis z całkowicie nową głowicą drukującą ma pozwolić firmom z branży odlewniczej na tanią produkcję skomplikowanych form odlewniczych. Urządzenie oferuje gigantyczny obszar roboczy na poziomie 190 x 100 x 100 cm i wydajność w postaci 115 l/h. S-Max Flex umożliwi oferowanie krótkich czasów realizacji wysokiej jakości form piaskowych i rdzeni, niezależnie od stopnia złożoności – eliminując potrzebę tradycyjnej produkcji i montażu rdzeni oraz wszelkiej robocizny, odpadów i komplikacji, które się z tym wiążą.

System jaki zostanie zaprezentowany na CastExpo 2022 będzie również wyposażony w całkowicie nową kinematyczną głowicę drukującą z pojedynczym przejściem i zespół powlekania zaprojektowany przez Desktop Metal i przetestowany przez doświadczony zespół ExOne. Będzie on połączony z robotem przemysłowym, co umożliwia elastyczny układ oraz łatwość dostępu do rutynowych czynności serwisowych i konserwacyjnych.

Źródło: www.exone.com
Zdjęcia: www.exone.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like