EOS, lider proszkowych technologii addytywnych zapowiedział rozszerzenie oferty swoich rozwiązań o nowe urządzenie – producent na przyszłotygodniowych targach formnext 2018 zaprezentuje zupełnie nowy system, który według zapowiedzi  jest w stanie pod wieloma aspektami zastąpić formowanie wtryskowe.

Podczas targów producent zaprezentuje również M300-4 – przemysłowy system produkcji addytywnej z metalu. Jednak to nowe urządzenie do druku 3D z proszków polimerowych jest wzbudza większą ciekawość. EOS jest  jak na razie oszczędny w słowach – wiemy, że jego nowa technologia, LaserProFusion, ma pomóc w zwiększenie wydajności drukarek 3D na skalę przemysłową.

To co ma wyróżniać system na tle innych urządzeń to wykorzystanie specjalnego systemu spiekania, pozwalającego na druk 3D w czasie dziesięciokrotnie krótszym niż w przypadku standardowych rozwiązań. Maszyna jest wyposażona w prawie milion (!) laserów diodowych. Z uwagi na wprowadzoną innowacje, nowe urządzenie od EOS może znaleźć zastosowanie w produkcji seryjnej – dodatkowo jakość wytwarzanych elementów, według zapewnień producentów, ma dorównać detalom wykonywanym w procesie formowania wtryskowego.

Targi formnext zaczynają się już we wtorek, 13.11.2018 r. – stoisko EOS znajdziecie na hali 3.1, miejsce G50.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like