Niemiecki producent przemysłowych drukarek 3D do metalu TRUMPF, zakwalifikowała proszki firmy Equispheres AlSi10Mg do swojej serii systemów TruPrint 3000. Proces kwalifikacji potwierdził, że zaawansowane materiały aluminiowe firmy Equispheres mogą osiągnąć do 33% szybsze tempo budowy w systemie TruPrint niż w przypadku standardowego proszku aluminiowego.

TRUMPF udostępni dwa zestawy parametrów dla materiałów Equispheres. Podstawowy zestaw parametrów osiąga o 13% wyższą przepustowość niż standardowe parametry dla aluminium. Dostępny będzie również zestaw parametrów „wydajności”, który zapewnia o 33% szybszą szybkość budowania przy zachowaniu podobnych właściwości wytrzymałościowych.

Testy kwalifikacyjne TRUMPF przeprowadzono na warstwach o grubości 60 mikronów i osiągnięto szybkość nakładania 164 cm³/h w systemie z dwoma laserami. Firma przymierza się również opublikowania parametrów dotyczących stosowania proszków aluminiowych Equispheres w innych systemach druku 3D.

System druku 3D TruPrint 3000 TRUMPF wykorzystuje stapianie laserowe na podłożu proszkowym do produkcji części o średnicy do 300 milimetrów i wysokości do 400 milimetrów. W konfiguracji z dwoma laserami dwa 500-watowe lasery skanują równolegle całą komorę roboczą maszyny.

Proszki aluminiowe Equispheres są wytwarzane w unikalnym procesie, w którym powstają wysoce jednolite, kuliste cząstki. W tym roku firma uruchomiła reaktory na skalę komercyjną, zwiększając moce produkcyjne w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania rynku.

Źródło: www.equispheres.com
Zdjęcie: www.equispheres.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like