Chiński Farsoon Technologies to jeden z największych producentów drukarek 3D w Chinach, specjalizujący się produkcji przemysłowych systemów addytywnych drukujących ze sproszkowanych metali oraz poliamidów. Teraz firma ogłosiła olbrzymią umowę z inną chińską firmą – Falcontech, na produkcję i dostawę 50 maszyn do metalu, w tym gigantyczny, robiony na zamówienie system addytywny o obszarze roboczym 620 x 620 x 1100 mm.

Falcontech jest dostawcą kompletnych rozwiązań w zakresie technologii przyrostowych w Chinach, specjalizując się w druku 3D z metalu aplikacji dla klientów z przemysłu lotniczego. Posiada także własną linię do produkcji (atomizacji) proszków metali wykorzystywanych w produkcji. Falcontech zapewnia klientom także obróbkę końcową części, testy wydajności, sprzedaż sprzętu, doradztwo i usługi.

Falcontech jest jednym z inwestorów Farsoon – w ramach opisywanej transakcji zakupił łacznie 50 systemów do druku 3D z metalu, z czego pierwszych 22 ma trafić do niego jeszcze w tym roku. Jednym z zamówionych systemów jest niestandardowa, wielkoformatowa drukarka 3D do druku 3D z metalu, o obszarze roboczym na poziomie 620 x 620 x 1100 mm, znacznie większym niż największe urządzenie w ofercie firmy – FS1000P (o obszarze roboczym na poziomie 1000 x 500 x 500 mm).

Źródło: www.fabbaloo.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like