Zortrax S.A. – największy polski producent drukarek 3D, ogłasza kolejny sukces sprzedażowy. Firma dostarczy urządzenia dla Faurecii – globalnego lidera technologicznego w branży motoryzacyjnej. Faurecia będzie używać urządzeń olsztyńskiego producenta w fabrykach na całym świecie.

Firma zatrudnia ponad 109.000 pracowników w 290 zakładach w 35 krajach, z czego 30 placówek pełni funkcję centr badawczo-rozwojowych. Czyni to z niej jednego z największych dostawców siedzeń, systemów wnętrz i ekologicznych rozwiązań w zakresie mobilności. Dążąc do optymalizacji swoich możliwości produkcyjnych i badawczo-rozwojowych, Faurecia skorzysta z rozwiązań oferowanych przez Zortrax.

Francuski koncern patrzy na współpracę z entuzjazmem. Jak mówi Eric Tordjeman, wiceprezes Faurecii: ”technologia, którą dysponuje Zortrax, będzie doskonałą możliwością dla naszych pracowników, by pobudzić ich wyobraźnię i zwiększyć zaangażowanie. Opracowując innowacyjne aplikacje 3D, będą oni mogli wprowadzać w życie swoje pomysły i mieć swój własny wkład w procesy przemysłowe firmy. Maszyny fabryczne będą mogły następnie kopiować ich projekty za pomocą drukarek 3D, co dla firmy oznacza szybkie, elastyczne i niedrogie rozwiązanie“.

Również Zortrax patrzy optymistycznie na perspektywę współpracy z francuską firmą, zwłaszcza, że jej urządzenia przyczynią się do optymalizacji produkcji w zakładach Faurecii na całym świecie. Jak mówi Rafał Tomasiak, prezes Zortrax: „Faurecia jest kluczowym partnerem dla największych na świecie producentów samochodów, a wspieranie innowacyjnych pomysłów ma kluczowe znaczenie dla jej modelu biznesowego: druk 3D został opracowany w celu przyspieszenia rozwoju technologicznego dzięki udostępnieniu łatwych w użyciu narzędzi szybkiego prototypowania. Drukarki 3D Zortrax pomogą pracownikom Faurecii przesunąć granice tego, co jest możliwe w branży motoryzacyjnej”.

Pierwsze urządzenia Zortrax trafiły do francuskiego koncernu już pod koniec 2017 r. Obie firmy liczą na rozwój współpracy w nadchodzących miesiącach.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować