INK3.DE, poznański producent materiałów do druku 3D w technologii FDM sukcesywnie rozszerza zakres swojej działalności. W ofercie przedsiębiorstwa obok filamentów, granulatów i wkładów do 3Doodlerów znajdziemy również drukarkę 3D przedstawianą przez twórców jako urządzenie dedykowane sektorowi przemysłowemu – czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Już na pierwszy rzut oka widać, że główną zaletą drukarki 3D GamgolBot APOCALYPTO jest jej obszar roboczy – wymiary komory: 1100 mm x 1200 mm x 1400 mm. Możliwość wykonywania wydruków o ponadprzeciętnych rozmiarach została wykorzystana podczas licznych projektów – m.in. w trakcie tworzenia największej na świecie makiety miasta, stworzonej z użyciem technologii addytywnych. Pomysłodawcą projektu był Bartosz Kusik z INK3.DE.

Co jeszcze warto wiedzieć o GamgolBot APOCALYPTO? Urządzenie pracuje w technologii FFF i pozwala na wytwarzanie zarówno z filamentu o średnicy 1,75 mm lub granulatu. Zamknięta komora robocza oraz podgrzewany stół (wykonany ze szkła) umożliwia druk przestrzenny z szerokiej gamy materiałów – m.in.  PLA, ABS, PC-ABS, PET-G, TPE, TPU, HIPS czy PVA.

Specyfikacja techniczna urządzenia:

  • Rozdzielczość druku 3D: 100 – 1000 μm
  • Maksymalna temperatura komory: 70 °C
  • Maksymalna temperatura  głowicy drukującej: 260 °C
  • Maksymalna temperatura stołu roboczego: 130 °C
  • Komunikacja: USB, WiFi
  • Panel sterujący: 10 calowy ekran dotykowy
  • Software: Octoprint
  • Dodatkowe wyposażenia: kamera

Firma nie zwalnia tempa i prowadzi prace nad kolejnymi projektami – jednym z nich jest pomysł drukowanych przestrzennie bujanych ławek z materiałów pozyskiwanych z recyklingu. Designerskie wydruki 3D, będące funkcjonalnym urozmaiceniem krajobrazu miast mają zostać tworzone w ramach akcji Lechstarter.

Więcej informacji o INK3.DE znajdziecie na ich stronie internetowej oraz profilach w mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.

Źródło: shop.ink3.de

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like