INK3.DE, poznański producent materiałów do druku 3D w technologii FDM sukcesywnie rozszerza zakres swojej działalności. W ofercie przedsiębiorstwa obok filamentów, granulatów i wkładów do 3Doodlerów znajdziemy również drukarkę 3D przedstawianą przez twórców jako urządzenie dedykowane sektorowi przemysłowemu - czym wyróżnia się na tle konkurencji?

Już na pierwszy rzut oka widać, że główną zaletą drukarki 3D GamgolBot APOCALYPTO jest jej obszar roboczy - wymiary komory: 1100 mm x 1200 mm x 1400 mm. Możliwość wykonywania wydruków o ponadprzeciętnych rozmiarach została wykorzystana podczas licznych projektów - m.in. w trakcie tworzenia największej na świecie makiety miasta, stworzonej z użyciem technologii addytywnych. Pomysłodawcą projektu był Bartosz Kusik z INK3.DE.

Co jeszcze warto wiedzieć o GamgolBot APOCALYPTO? Urządzenie pracuje w technologii FFF i pozwala na wytwarzanie zarówno z filamentu o średnicy 1,75 mm lub granulatu. Zamknięta komora robocza oraz podgrzewany stół (wykonany ze szkła) umożliwia druk przestrzenny z szerokiej gamy materiałów - m.in.  PLA, ABS, PC-ABS, PET-G, TPE, TPU, HIPS czy PVA.

Specyfikacja techniczna urządzenia:
 • Rozdzielczość druku 3D: 100 - 1000 μm
 • Maksymalna temperatura komory: 70 °C
 • Maksymalna temperatura  głowicy drukującej: 260 °C
 • Maksymalna temperatura stołu roboczego: 130 °C
 • Komunikacja: USB, WiFi
 • Panel sterujący: 10 calowy ekran dotykowy
 • Software: Octoprint
 • Dodatkowe wyposażenia: kamera

Firma nie zwalnia tempa i prowadzi prace nad kolejnymi projektami - jednym z nich jest pomysł drukowanych przestrzennie bujanych ławek z materiałów pozyskiwanych z recyklingu. Designerskie wydruki 3D, będące funkcjonalnym urozmaiceniem krajobrazu miast mają zostać tworzone w ramach akcji Lechstarter.

https://www.youtube.com/watch?v=0dJ9hHkF0IU&feature=youtu.be

Więcej informacji o INK3.DE znajdziecie na ich stronie internetowej oraz profilach w mediach społecznościowych - Instagramie oraz Facebooku.

Źródło: shop.ink3.de

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

  Comments are closed.

  You may also like