INK3.DE we współpracy z Get Models Now stworzyło makietę centrum Poznania, będącą największą makietą miasta na świecie stworzoną z użyciem druku 3D. Zostanie ona zaprezetowana na Future Art Show w Concordia Design w dniach 3-5 listopada tego roku.

Makieta ma wymiary 4 x 2m i jak podkreślają twórcy, jest największym tego rodzaju modelem na świecie. Odwzorowuje poznańskie Stare Miasto oraz najbliższe dzielnice w skali 1:4000. Na projekt składa się 140 budynków odwzorowanych z detalami – łącznie ze skosami dachów, filarami, fragmentami elewacji oraz oknami w liczbie przekraczającej 15 tysięcy.

Projekt centrum miasta powstał w oparciu o zdjęcia oraz Street View od Google. W żadnym momencie jego powstawania nie wykorzystano skanerów 3D.

Na wystawie zaprezentowany zostanie również proces postprodukcji wydruków 3D, a CEO Get Models Now, Bartosz Weryho przedstawi potencjalne zastosowania druku 3D w różnych dziedzinach, w tym w architekturze. Za uprzejmością Get Models Now odwiedzający zobaczą też popiersia ludzi w skali 1:1, replikę XVI-wiecznej broni palnej oraz inne wykonane przez nich eksponaty, które zwykle stoją w gablotach Muzeum Narodowego. Oprócz tego elementem wystawy będą zdjęcia autorstwa Anety Kowalczyk i Kacpra Lipińskiego zainspirowane nowymi technologiami, a w szczególności drukiem 3D.

Wystawa ma być dostępna od 3.11 do 5.11.2017. W piątek zaproszone osoby będą mogły uczestniczyć w wykładzie i wernisażu. Od soboty wstęp będzie wolny. W niedzielę zostaną poprowadzone warsztaty dla dzieci, w trakcie których najmłodsi będą mogli samodzielnie stworzyć makietę Poznania z odpadów produkcyjnych.

Źródło: www.concordiadesign.pl

Klaudia Misztal
Studentka kierunku lekarskiego. Od kilku lat pośrednio związana z branżą FDM. Wbrew pozorom, pisze nie tylko o druku 3D w medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like