News

Gdy 56 to za mało… Zortrax oferuje M200 za 1 złotówkę przy zakupie… 87 rolek filamentów!

Pamiętacie słynną promocję Zortraxa – „kup 56 rolek filamentu – dostaniesz M200 gratis„? Jeszcze tylko do końca października będzie trwać jej nowa odsłona, tym razem powiększona o 31 rolek. Przy zakupie 87 szpul filamentu za kwotę 13.900 PLN netto (17.097 PLN brutto) otrzyma się nowego Zortraxa M200 za symboliczną złotówkę. Leszek Podwórek zaciera ręce – nadchodzi czas spekulantów z Allegro…

Gdy dwa tygodnie temu informowałem o fantastycznych wynikach finansowych Zortraxa za trzy pierwsze kwartały bieżącego roku, wskazywałem równocześnie, że są one wciąż niższe niż spółka pierwotnie zakładała. Aby móc spróbować się zbliżyć do pierwotnych predykcji, Zortrax musiałby osiągnąć wyjątkowo dobry, IV-ty kwartał. Wszystko wskazuje na to, że właśnie postanowił zacząć to realizować…

W ramach aktualnej promocji otrzymuje się:

 • 26 rolek Z-ABS – żółty (4), czerwony (2), niebieski (4), szary (2), biały (2), błękitny (2), czarny (2), jasnoszary (4), zielony (4)
 • 6 rolek Z-GLASS – transparenty
 • 8 rolek Z-PETG – czarny (4), szary (4)
 • 8 rolek Z-HIPS – szary (4), czarny (2), biały (2)
 • 33 rolki Z-ULTRAT – żółty (3), czerwony (2), niebieski (3), pastelowy różowy (3), pastelowy żółty (3), neonowy pomarańcz (2), kolor cielisty (3), oliwkowy (4), pastelowy błękit (2), pastelowa purpura (3), neonowy żółty (3), czarny (2)
 • 6 rolek Z-PCABS – kość słoniowa
 • Zortrax M200.

Biorąc pod uwagę oficjalne ceny filamentów, na powyższej promocji oszczędza się 6899 PLN netto, czyli… wartość nowego Zortraxa M200 pomniejszoną o złotówkę. Jest to bez wątpienia świetna oferta dla osób pragnących właśnie wejść w branżę druku 3D, bądź prowadzących działalność usługową, lecz fatalna dla resellerów firmy… Podobnie jak miało to miejsce w lutym i marcu bieżącego roku, tak i teraz możemy spodziewać się zalewu ofert na Allegro lub pokrewnych serwisach sprzedażowych, gdzie będą oferowane bądź to drukarki 3D M200, bądź w/w filamenty w mocno zaniżonych cenach. Jest to dość naturalne i oczywiste – koniec końców mało kto potrzebuje aż 87 rolek materiałów, szczególnie w tak specyficznych kolorach jak neonowy pomarańcz, czy pastelowy róż. Nadwyżka będzie sprzedawana w bardzo konkurencyjnej, wręcz dumpingowej cenie.

Jest to bardzo dobra okazja aby spróbować swoich sił jako spekulant. Jeżeli kogoś stać na to aby zamrozić na 3-4 miesiące 17 tysięcy złotych, może po tym czasie z powodzeniem zarobić nawet 20-25% na sprzedaży drukarki 3D lub filamentów bo mocno obniżonych cenach.

Źródło: www.zortrax.com

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

11 Comments

 1. Myślę że Zortrax znów zanotuje wzrost sprzedaży materiałów do druku w tym roku 🙂 Naprawdę podziwiam tego kto wymyślił tę akcje, dla inwestorów to znak że skoro filamenty idą coraz lepiej to firma będzie przynosić wysoki zysk z samych materiałów 🙂 No po prostu genialne.

 2. Zainteresowanie tą akcją w sieci wygląda już na nieco mniejsze niż ostatnio.

  Te prawie 70kg materiałów wystarczyłoby do obsługi sporej farmy przez kilka miesięcy, nie wyobrażam sobie zużycia ich na jednej maszynie w jakimkolwiek rozsądnym czasie – to chyba z pół roku drukowania non-stop.

  1. 87 rolek to zdecydowanie więcej. O ile widziałem możliwość wydrukowania 50 rolek, o tylko prawie 90 to już lekka przesada, pomimo, że drukuję usługowo.
   Gdybym poprzednio nie zamroził kasy w drukarce, której imienia lepiej nie wymawiać, to pewnie bym skorzystał z promocji. 10 koła w filament, to jednak sporo.

  2. Szymon robiłeś tam, więc pewnie wiesz, bo musieliście robić stosowne wyliczenia. Ile kg jest w stanie przerobić jeden M200 przy pracy 24/7 w ciągu miesiąca…? 10…? 15…? 56 rolek to był dożywotni zapas dla przeciętnego użytkownika. Z 87 będą drukować jeszcze jego dzieci…

   Krótkoterminowo jest to świetny deal dla Zortraxa. W dłuższej perspektywie czasu – jeżeli będą realizować takie promocje raz na pół roku lub częściej, to w naturalny sposób zaczną sobie przycinać coraz to lepszych klientów. O resellerach nie wspomnę, ponieważ jest to otwarte wypowiedzenie wojny z nimi. Jedna akcja na 56 – ok., do wybaczenia. Teraz jest to recydywa i to na jeszcze większą skalę.

   1. Bez przesady, to już nie jest taka okazja jak poprzednio. Dodatkowo jednorazowo trzeba wydać dużo więcej kasy. Moim zdaniem ta promocja nie będzie tak popularna jak wcześniej.

    1. Dla „zwykłego użytkownika” pewnie nie… Dla osób zajmujących się sprzedażą internetową jest to już całkiem ciekawa opcja. Inwestując „zaledwie” 17k brutto, jesteś w stanie z powodzeniem sprzedać to w lutym / marcu z min. 20% zyskiem.

     1. Szczerze wątpię w popyt. Za dużo jest nietypowych kolorów. Ten deal może się najwyżej zwrócić.

     2. Paweł, już po ostatniej promocji przez długi czas niektóre kolory Z-ABS stały na Allegro po 100 zł brutto, a Z-ULTRAT, o ile mnie pamięć nie myli, po 170 zł brutto. Teraz może być tylko taniej…
      Można spróbować przeczekać aż wszyscy inni wyprzedadzą te promocyjne filamenty i dopiero wtedy sprzedawać w atrakcyjniejszych dla sprzedawcy cenach, ale nie liczyłbym ani na to, że wystarczy poczekać do lutego, ani na to, że za kilka miesięcy nie będzie znowu podobnej promocji.

     3. Ale „spekulanci” nie zrobią wyniku, za mało ich jest.

   2. Paweł, Szymon,

    Szpula to jakieś 100 h drukowania na warstwie 0,19 w jakości „fine”.
    Powiedzmy, że w rzeczywistości wyjdzie 20 h pracy drukarki dziennie = 600 h miesięcznie przy druku także w weekendy = 6 szpul/msc. Jak się bardzo postarasz (świetne planowanie wydruków w czasie, praca w systemie trzyzmianowym, utrzymanie drukarki w dobrym stanie), to dobijesz do 7 szpul/msc. W najlepszym przypadku wychodzi nieco ponad rok drukowania dzień w dzień, nie uznając weekendów, świąt, urlopów.

    Fun fact: newsletter dotyczący tej promocji dostałem w dniu premiery UM3.

 3. Widzę, że dobór kolorów jest mniej więcej jak poprzednio. Czyli jak ktoś chce poważniej drukować, to i tak zaraz zacznie kupować filamenty takie jak czarny i naturalny Z-ULTRAT, a wszelkie pastelowe i cieliste będą leżeć niekochane w fabrycznych kartonach zbiorczych. 😉

Comments are closed.

You may also like

More in News