Lenso, jako część globalnej platformy poświęconej skanowaniu 3D #HandsOnMetrology, przedstawia kompaktowy i mobilny skaner 3D GOM Scan 1. Urządzenie pozwala uzyskać wysoką precyzję pomiaru geometrii do zastosowań w druku 3D, inżynierii odwrotnej i kontroli jakości. Dzięki użyciu zaawansowanych technologii proces odbywa się szybko i dostarczają dokładne dane pomiarowe. 

GOM Scan 1 jest oparty na najnowszych metodach pomiarowych, łączy różne technologie – od projekcji prążków, aż po procedury stereoskopowe. Dzięki takiej konfiguracji pozwala uzyskać wysoce precyzyjne dane. Technologia projekcji prążków, które są emitowane w postaci wąskopasmowego niebieskiego światła, umożliwia rejestrację kompletnej powierzchni obiektu. Zastosowanie silnego światła pozwala skrócić czas pomiaru i redukuje zakłócenia z otoczenia badanego przedmiotu.

Następnie dane są przechwytywane przez dwie kamery operujące stereoskopowo. Dzięki zastosowaniu takiej metody pracy kamer, kompensowane są zmienne warunki otoczenia, co zapewnia wysoką jakość skanowania 3D. Oprogramowanie monitoruje stan kalibracji, zmiany środowiskowe oraz dokładność transformacji przez cały czas pomiaru pozwalając uzyskać precyzyjne skany 3D. Specjalne algorytmy upraszczania przyczyniają się do skrócenia czasu pomiaru małych i średniej wielkości elementów. Skaner 3D jest dostępny w trzech objętościach pomiarowych: 100, 200 oraz 400 mm, co pozwala na zastosowanie go w różnych aplikacjach. 

Urządzenie jest dystrybuowane wraz z oprogramowaniem GOM Inspect, które pozwala na szybkie i łatwe skanowanie 3D. Sensor, dostarczany z oprogramowaniem firmy GOM, wspiera użytkownika przez cały proces skanowania 3D, dzięki czemu odbywa się łatwo i bez komplikacji, nawet w przypadku niedoświadczonych osób. 

GOM Scan 1 wraz z preinstalowanym oprogramowaniem GOM Inspect stanowią komplementarny zestaw, pozwalający uzyskać dokładne pomiary w trakcie prostej, szybkiej inspekcji. Program pozwala na szybki import i bazowanie plików CAD z siatką. Dzięki niemu możliwe jest tworzenie zestawień powierzchni, prowadzenie inspekcji wymiarów i generowanie raportów. 

Źródło: materiały prasowe Lenso

Patrycja Gwiazda
Inżynier biomedyczny zainteresowany niekonwencjonalnym i innowacyjnym podejściem do medycyny oraz jej połączeniem z nowoczesną technologią.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Skanery 3D