SHINING3D – jeden z największych producentów skanerów 3D na świecie, poszerza swoją ofertę metrologicznych skanerów 3D serii FreeScan UE o model FreeScan Combo. FreeScan Combo łączy metrologiczną precyzję, szczegółowe skanowanie 3D i wysoką dokładność z serii FreeScan, oferując jednocześnie jeszcze lżejszą i bardziej kompaktową konstrukcję. Skaner 3D posiada 26+7+1 niebieskich linii laserowych oraz tryb skanowania podczerwienią. Biorąc pod uwagę szybkość, wszechstronność i dokładność, to wysokowydajne rozwiązanie metrologiczne może zaspokoić potrzeby różnych scenariuszy skanowania, takich jak kontrola jakości na poziomie metrologicznym, inżynieria odwrotna i inne zastosowania.

FreeScan Combo osiąga szybkość skanowania na poziomie 1.860.000 punktów na sekundę w trybie skanowania laserowego oraz 2.250.000 punktów na sekundę w trybie podczerwieni. FreeScan Combo oferuje wysoką dokładność zgodnie z VDI-VDE 2634-3 wynoszącą 0,02 mm, jednocześnie rejestrując ogromną ilość danych na sekundę. Nowy skaner 3D charakteryzuje się ergonomiczną i kompaktową konstrukcją posiadając wymiary na poziomie 193 mm × 63 mm × 53 mm i wadze 620 g,

Urządzenie oferuje dużą wszechstronność – różne tryby skanowania obejmują:

  • 26 linii laserowych odpowiednich do prostego i dużego skanowania laserowego
  • 7 równoległych linii laserowych do skanowania drobnych detali
  • 1 pojedyncza linia laserowa umożliwiająca uzyskanie danych 3D z wąskich obszarów, takich jak otwory
  • tryb podczerwieni umożliwiający skanowanie bez znaczników.

FreeScan Combo oferuje także prosty przepływ pracy za pomocą potężnego i zarazem przyjaznego dla użytkownika oprogramowania. Integruje połączenia z powszechnie stosowanymi programami do kontroli jakości 3D i projektowania, co pozwala na efektywniejsze importowanie danych ze skanowania 3D.

Źródło: www.shining3d.com
Zdjęcia: www.shining3d.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D