Chiński producent drukarek 3D Creality, zaprezentował nowy skaner 3D – CR-Scan Ferret. Urządzenie jest wyposażone w nową aplikację i oprogramowanie zaprojektowane z myślą o łatwości użytkowania. Podobnie jak większość produktów Creality dostępnych na rynku, jego kluczową zaletą jest niska cena.

CR-Scan Ferret jest wyposażony w wyrafinowany układ ASIC (Application-Specific Integrated Circuit), który zapewnia głębokie przetwarzanie megapikselowych obrazów z szybkością 60 klatek na sekundę. Szybkość przetwarzania jest ponad dziesięć razy większa niż w przypadku standardowych chipów. Układ obliczeniowy zapewnia, że Ferret będzie w stanie utrzymać częstotliwość klatek skanowania do 30 klatek na sekundę, zapewniając płynne i szybkie skanowanie przy niewielkim obciążeniu pracą i niższym zużyciu energii.

Skaner 3D obejmuje dwa różne tryby pracy – skanowanie w szerokim zakresie i skanowanie o wysokiej dokładności. Tryb szerokokątny szybko skanuje duże obiekty, składając się z pojedynczego zakresu przechwytywania do 560*820mm, obejmującego duży obszar i pozwalającego użytkownikom modyfikować odległość dla średnich i dużych obiektów. Użytkownicy mogą skanować przedmioty tak duże, jak silniki, drzwi samochodu i tylne zderzaki. Ponadto Ferret wykorzystuje śledzenie wizualne zamiast znaczników. Użytkownicy nie muszą niczego nakładać na obiekty przed skanowaniem 3D, co oznacza, że śledzi je automatycznie. Tryb wysokiej dokładności precyzyjnie skanuje obiekty średniej i małej wielkości. Charakteryzuje się dokładnością 0,1 mm i rozdzielczością 0,16 mm, zapewniając wysoką jakość i rejestrację większej liczby szczegółów.

Co więcej, Creality twierdzi, że Ferret oferuje realistyczny efekt skanowani, a także większy zasięg dzięki wbudowanej kamerze i wysokiej wytrzymałości technicznej. Ferret wychwytuje pełnokolorowe tekstury i automatycznie odwzorowuje je na modelu 3D za pomocą wbudowanej kolorowej kamery o wysokiej rozdzielczości, umożliwiając użytkownikom tworzenie wysokiej jakości skanów w żywych kolorach.

Nominalna cena skanera 3D to 399 EUR, jednakże aktualnie można go zakupić w europejskim sklepie w promocyjnej cenie 359 EUR (ok. 1700 PLN bez podatków).

Źródło: www.creality.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D