Inventia Life Science, firma biotechnologiczna specjalizująca się w biodruku 3D na potrzeby zaawansowanych hodowli komórkowych do celów badawczych i klinicznych, zamknął rundę finansowania serii B o wartości 25 mln dolarów, kierowaną przez fundusz Blackbird Ventures. Inventia ogłosiła również rozpoczęcie działalności w USA i mianowanie Dwayne’a Dextera na stanowisko dyrektora sprzedaży w USA. Dzięki nowej rundzie finansowania, Inventia planuje wprowadzić na rynek biodrukarkę RASTRUM 3D do hodowli komórkowej i do końca 2024 roku powiększyć swój zespół z 36 do 150 pracowników.

Nowa runda finansowania jest bardzo ważnym kamieniem milowym dla Inventii. Fundusze umożliwią nam zwiększenie skali i pełne wykorzystanie rosnącego globalnego zainteresowania takimi rzeczami, jak nowe podejścia do badań nad rakiem oraz opracowywanie i walidacja nowych leków” – mówi założyciel i dyrektor generalny Inventia, dr Julio Ribeiro – „aplikacje biomedyczne do wykorzystania platformy RASTRUM są bardzo zróżnicowane. Na przykład może to przynieść ogromne korzyści dla przemysłu farmaceutycznego, pozwalając na testowanie nowych leków w środowisku komórkowym 3D i eliminację w razie potrzeby, na długo przed osiągnięciem etapu badań klinicznych. Może to zmniejszyć o setki milionów dolarów całkowity koszt wprowadzenia skutecznego leku na rynek. Podobnie, naukowcy zajmujący się rakiem mogą teraz pracować na dużą skalę z modelami komórkowymi, które niemal dokładnie naśladują ludzkie ciało i dają wyniki badań, które są dokładniejsze i bardziej przewidywalne niż wcześniej”.

Oprócz tej rundy finansowania Serii B, Inventia wyznaczyła również dr Dwayne’a Dextera na stanowisko dyrektora sprzedaży w USA. Dwayne odegra kluczową rolę w poszerzeniu bazy klientów z branży farmaceutycznej i akademickiej oraz wprowadzeniu technologii Inventia i platformy do hodowli komórek RASTRUM 3D w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Obecnie klientami Inventii są trzy wiodące amerykańskie firmy farmaceutyczne.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like