Jeden Ford w garażu, a drugi na półce. Czyli kilka słów o nowym serwisie firmy Ford

7

Przemysł samochodowy jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzią przemysłu. To właśnie branża motoryzacyjna jako pierwsza zaczęła stosować druk 3D na masową skalę. Na pewno jeszcze trochę poczekamy na seryjną produkcję całkowicie drukowanych samochodów. Jeśli jednak już dziś chcemy zostać posiadaczem drukowanego modelu naszej ulubionej marki, to firma Ford Company przygotowała dla wszystkich miłośników małą niespodziankę.

Ford ogłosił, że 23 czerwca czyli w przypadający tego dnia Dzień Ojca otworzy sklep z wydrukami modeli najbardziej znanych modeli swoich samochodów. Serwis będzie nosił nazwę Ford 3D Store i.  Na początku będzie to kilka najbardziej rozpoznawalnych modeli :  Ford GT,  Ford F-150 Raptor, Focus ST i  Fiesta ST, a także najnowsza odsłona Shelby GT350R.

Cena za pojedynczy model wyniesie 39 dolarów.Wszystkie modele będą drukowane w skali 1:32. Dodatkowo dla wszystkich posiadaczy własnych drukarek 3D będzie istniała możliwość kupna pliku z modelem 3D za dodatkową opłatą wynoszącą 5 dolarów.

ford2

ford330

Za powstanie sklepu z modelami samochodów Forda odpowiedzialna jest firma TurboSquid zajmująca się tworzeniem oraz sprzedażą profesjonalnych modeli 3D. Już dzisiaj w serwisie TurboSquid znajdziemy ogromną liczbę modeli aut marki Ford począwszy od słynnego Forda T aż po modele, które zostaną zaprezentowane dopiero w 2016 roku.

ford4

Otworzenie serwisu z modelami samochodów Forda to świetna wiadomość nie tylko dla tatusiów posiadających samochód tej firmy, ale dla wszystkich fanów motoryzacji. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości inne firmy pójdą w ślady Forda i również stworzą modele swoich flagowych aut, które będzie można wydrukować.

Źródło: www.3print.com

Zdjęcia: [1][2][3]

Udostępnij.

O autorze

Łukasz Czuba

Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.