W kwietniu tego roku na Kickstarterze odbyły się dwie głośne kampanie drukarek 3D - OLO i Trinusa. Pierwsze urządzenie (występujące obecnie pod nazwą ONO) to jedyna w swoim rodzaju drukarka 3D drukująca z żywicy światłoutwardzalnej, wykorzystująca do pracy... smartfona! Druga, to rewolucyjna w swojej prostocie drukarka 3D do samodzielnego montażu - Trinus, której montaż ma zająć nawet początkującym użytkownikom zaledwie 30 minut! Dodatkowo, oprócz funkcji drukowania ma możliwość grawerowania laserowego. Wysyłki ONO mają nastąpić pod koniec tego roku - Trinus jest już dystrybuowany do klientów.

Trinus jest produktem amerykańskiej firmy Kodama, która tworzy go w kooperacji z uznanym na całym świecie producentem elektroniki Flextronics. Kampania na Kickstarterze zakończyła się 30 kwietnia br., zamykając się kwotą 1.621.021 $. Wymagane minimum 50 tysięcy dolarów, firma zdobyła w 54 minuty od chwili rozpoczęcia kampanii!!! Łącznie w trakcie jej trwania sprzedano ponad 3000 urządzeń.

To co czyni to urządzenie wyjątkowym to z jednej strony niewiarygodnie niska cena (299$ za samą drukarkę 3D oraz 379$ za wersję poszerzoną o grawer laserowy), a z drugiej jakość komponentów z jakich jest wykonana. Wszystkie elementy konstrukcyjne są wykonane z metalu, użyto w niej również solidnie wyglądających komponentów jak śruby czy prowadnice. Co również istotne - Trinus składa się z zaledwie 11 komponentów, a jego montaż ma zająć użytkownikowi jedynie pół godziny. Takie elementy jak extruder, czy prowadnice z silnikami, trafiają do nas już w wersji złożonej – wystarczy połączyć wszystko w całość i rozpocząć drukowanie.

Trinus 01

Obecnie firma rozpoczyna realizowanie wysyłek do backersów z Kickstartera. Jak zapewnia nas w przesłanym komunikacie prasowym, wszystkie egzemplarze mają trafić do rąk zamawiających jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Równocześnie firma poinformowała, że z początkiem przyszłego roku rozpoczyna bieżącą sprzedaż drukarek 3D, z terminem realizacji zamówień na luty 2017.

Jeżeli urządzenia okażą się funkcjonalne i ich montaż faktycznie będzie tak szybki i prosty jak w publikowanych do tej pory materiałach reklamowych, możemy mieć do czynienia z narodzinami kolejnego, ważnego gracza na rynku niskobudżetowych drukarek 3D. 3000 sprzedanych urządzeń na start działalności to świetny wynik - teraz wszystko w rękach pierwszych użytkowników Trinusa, którzy zawyrokują czy otrzymany produkt dorównuje oczekiwaniom jakie firma wywołała...?

flex5

Więcej na temat Trinusa przeczytacie tutaj.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like