Photocentric, producent drukarek 3D z branży żywic fotopolimerowych ogłasza wprowadzenie do swojej oferty kolejnej nowości. Gama drukarek 3D poszerzy się o urządzenie o naprawdę pokaźnym o obszarze roboczym – Liquid Crystal MAGNA.

Liquid Crystal Magna to pierwsza z serii nowych drukarek 3D, które zostały zapowiedziane przez Photocentric na bieżący rok. Tym, co wyróżnia nową drukarkę 3D na tle innych urządzeń Photocentric to stosunkowo duży obszar roboczy (510 x 280 x 350 mm) i wysoka prędkość druku przestrzennego – ten zestaw zalet sprawdzi się zarówno w szybkim prototypowaniu, jak i masowej realizacji wydruków na zamówienie. Zamontowany w niej ekran o przekątnej 23,8” oraz rozdzielczości 4K Ultra HD oferuje precyzję oraz szczegółowość przy wykonywaniu zarówno wydruków wielkogabarytowych, jak również niewielkich detali.

Jak mówi producent, obszar roboczy urządzenia został zoptymalizowany w taki sposób, aby był użyteczny zarówno dla technika dentystycznego, jak również inżyniera. Zastosowane w urządzeniu niestandardowe podświetlenie o odpowiedniej jasności, umożliwia utwardzenie warstwy o grubości 100 mikrometrów w czasie wynoszącym zaledwie od 3 do 8 sekund (w zależności od rodzaju żywicy). Wiąże się to z skróceniem czasu realizacji zamówień –  dla przykładu, technik dentystyczny jest w stanie wykonać 46 modeli łuków zębowych w zaledwie 60 minut, a koszt jednego modelu wyniesie w tym przypadku niecałe 8 zł.

Celem inżynierów Photocentric było stworzenie urządzenia dającego gwarancję wysokiej precyzji i niezawodności, zapewniającego stałą, wysoką wydajność pracy. Opatentowany mechanizm odrywania kolejnych warstw wykonuje swoje zadanie przy użyciu minimalnej siły, co przekłada się na niewielkie naprężenia. Dzięki temu możliwy jest bardzo szybki druk 3D modeli oraz stosowanie podpór o niewielkiej średnicy punktów łączenia z obiektem.

Jeśli chodzi o materiały eksploatacyjne, zespół chemików firmy Photocentric opracował pełną gamę żywic Daylight, które znajdą zastosowanie niemal w każdej branży. Na chwilę obecną w ofercie znajdziemy żywice:

  • High Tensile White,
  • Hard Black do prototypowania,
  • Dental White do modeli stomatologicznych
  • Concept Green dla przemysłów kreatywnych

W trzecim kwartale tego roku pojawią się kolejne materiały – wśród nich żywica Castable to wydruków wielkoformatowych oraz żywica wysokotemperaturowa (>300 oC) do produkcji form wtryskowych. We współpracy z firmą BASF powstała również żywica Ultracur3D, przeznaczona do zastosowań przemysłowych, a kolejne materiały przechodzą obecnie fazę testową.

Liquid Crystal Magna dostępna jest obecnie w przedsprzedaży, a jej wysyłka ma rozpocząć się na początku lipca. Urządzenie pojawi się lada dzień w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem firmy Photocentric w Polsce.

Zamówienia oraz można składać w od dzisiaj pod adresem [email protected].

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like