Jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, przemysłowiec Michał Sołowow, zainwestował właśnie we 3DGence – dynamicznie rozwijającego się producenta drukarek 3D z Gliwic. Jest to pierwsza tak duża inwestycja w firmę z branży druku 3D w Polsce, dlatego warto obserwować jak dalej będzie rozwijała się współpraca miliardera i nowoczesnego, technologicznego start-upu?

3DGence istnieje na rynku dopiero od roku, jednakże dzięki swoim produktom firma zdążyła już zbudować solidną bazę klientów i wyrobić sobie świetną opinię w kraju i za granicą. Jej flagowa drukarka 3DGence ONE drukująca w technologii FDM została uznana drugą najlepszą nową drukarką 3D roku 2014 w plebiscycie branżowym CD3D. Z urządzeń 3DGence korzysta coraz więcej firm z branży medycznej, automotive, czy architektonicznej. Firma 3DGence główną siedzibę ma na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i blisko współpracuje z tą szanowaną uczelnią. Od roku drukarki 3D firmy są również w ofercie jednego z największych dystrybutorów sprzętu elektronicznego w Europie – ABC Data.

Pod skrzydłami Michała Sołowowa, 3DGence ma ambicje stać się jednym z liderów światowego rynku producentów drukarek 3D. Oprócz produkcji drukarek 3D, firma ma w swojej ofercie rosnącą cały czas ilość materiałów do druku 3D, oferuje doradztwo w zakresie technologii przyrostowych, a już wkrótce otwiera na terenie Politechniki swoją własną Farmę Drukarek 3D poświęconą wydrukom.

3DGence 01

Sołowow w jednym z udzielonych wywiadów powiedział, że głównym warunkiem dokonania dobrych inwestycji jest znajomość branży i spółek, w które się inwestuje, musiał w związku z tym zauważyć w Gliwickiej firmie spory potencjał. Przedsiębiorca wszedł właśnie – poprzez fundusz Ipopema 112 FIZ AN – do akcjonariatu gliwickiej spółki, stając się teraz jej największym współwłaścicielem. Sołowow posiada obecnie 49 proc. udziałów, podczas gdy pozostałe należą do trzech założycieli firmy – Romana Foltyna, Patryka Kadleca oraz Grzegorza Kowalczyka.

Patryk Kadlec - współzałożyciel 3DGence

Patryk Kadlec – współzałożyciel 3DGence

Wartość transakcji nie została ujawniona, jednakże przedstawiciele 3DGence poinformowali nas, iż jest ona zbliżona do kwot jakie pozyskał Zortrax w 2014 r. z rynku obligacji. To jednak tak naprawdę jest bez większego znaczenia, gdyż dotychczasowa historia projektów biznesowych Sołowowa pokazuje, iż możliwości rozwoju jego spółek są praktycznie nieograniczone. 3DGence stoi więc przed wielką szansą wyjścia na świat posiadając zaplecze finansowe, które zapewni firmie wszystkie niezbędne narzędzia i możliwości do osiągnięcia zakładanych celów.

3DGence VW

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

1 Komentarz

  1. No to niektórzy nie będą mogli spać w nocy :).

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w 3DGence