We wtorek 25 września 2018 w Birmingham, w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się kolejna edycja jednych z najważniejszych targów druku 3D na świecie - TCT Show. Jak co roku możemy spodziewać się wielu premier nowych urządzeń i rozwiązań technologicznych - jedną z nich będzie Modix X120, izraelska drukarka 3D typu FDM o olbrzymim obszarze roboczym na poziomie 120 x 60 x 60 cm!

Nowe urządzenie jest następcą flagowego modelu firmy - Modix Big-60 Version 2. Drukarka 3D ma być wyposażona m.in. w głowicę i extruder brytyjskiego E3D, wymienne dysze o średnicach od 0,4 do 0,8 mm oraz aluminiowy stół roboczy. Co ciekawe, system automatycznej kalibracji głowicy drukującej względem stołu dokonuje aż 100 pomiarów, co ma szansę być równie dokładne i zapewniające idealną przyczepność wydruku do stołu, jak trwać prawdziwą wieczność...

Modix X120 jest sprzedawane w formie zestawu do samodzielnego montażu. Koszt urządzenia to 6000 $ (ok. 23.000 PLN + podatki, cło i koszty transportu). Użytkownicy wcześniejszego modelu (kosztującego 3500 $) mogą dokupić zestaw do upgrade'u kosztujący 2500 $.

Źródło: www.modix3dp.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like