IKEA już od dłuższego czasu flirtuje z drukiem 3D w obszarze różnych projektów eksperymentalnych. W 2016 r. w francuskich i belgijskich oddziałach IKEA wprowadzono programy pilotażowe dla klientów, którzy mogliby naprawiać lub przerabiać swoje stare meble przy użyciu drukarek 3D. W 2017 r. pojawiły się wykonane w tej technologii SLS kolekcja akcesoriów OMEDELBAR, a w 2019 r. przedstawiła nową serię drukowanych w 3D produktów dedykowanych graczom UPPKOPPLA. Teraz, pod przewodnictwem Olafa Szukałowicza, firma wprowadziła FLAMTRÄD – pierwszą komercyjną linię artykułów dekoracyjnych drukowanych na żądanie. Kolekcja jest na ten moment ograniczoną do sklepów na terenie Niemiec.

Elementy dekoracyjne są drukowane w technologii druku 3D przy użyciu metody SLS i prawdopodobnie masowo wykańczane i barwione przy użyciu technologii DyeMansion. Produkty są dostępne tylko na żądanie i tylko za pośrednictwem strony internetowej IKEA Niemcy. Kolekcja, będąca częścią linii Deko Accessories, obejmuje kilka drukowanych projektów 3D pod marką FLAMTRÄD , w tym dwie różne rzeźby głowy i dłoni. Oba są dostępne w kolorze czarnym lub białym.

Każdy produkt jest opisany jako przenoszący „technologię 3D na nowy poziom i gwarantujący, że przyciągnie wzrok”. Ceny są wystarczająco konkurencyjna, aby przenieść elementy dekoracyjne drukowane na żądanie na nowy poziom dostępności rynkowej. Ceny artykułów zaczynają się od 29,99 €, kończąc na 49,99 €.

Źródło: www.3dprintingmedia.network
Zdjęcie: www.ikea.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D