Brytyjski inżynier Steve Verze jest pierwszą osobą na świecie, która będzie korzystać z protezy oka, powstałej w technologii druku 3D. Verze jest pacjentem Moorfields Eye Hospital, gdzie lekarze okuliści zaprojektowali i wykonali tą nowatorską aplikację medyczną. Wydrukowane oko jest dużo bardziej realistyczne niż tradycyjna proteza akrylowa, a czas jej wykonania został skrócony ze zwyczajowych sześciu do dwóch tygodni.

W przypadku tradycyjnej protezy pacjent musi przejść dwugodzinny zabieg w celu uformowania oczodołu. Następnie proteza jest dopasowywana i malowana. Według szpitala Moorfields, metoda druku 3D powinna skrócić czas proces produkcji protez tego typu przynajmniej o połowę, a pierwsza wizyta pacjenta nie powinna zająć dłużej jak pół godziny.

Proteza została wydrukowana w technologii PolyJet, na fotopolimerowych, wielokolorowych drukarkach 3D Stratasys. Metoda ta pozwala z jednej strony na tworzenie hiperrealistycznych, pełnokolorowych obiektów, a z drugiej pozwala na stosowanie biozgodnych i certyfikowanych medycznie materiałów budulcowych.

https://www.youtube.com/watch?v=GGbEFn2w8Pg

Źródło: www.bbc.com
Zdjęcie przewodnie: youtube.com / zdjęcie wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like