Raise 3D, firma należąca do grona najszybciej rozwijających się producentów wielkogabarytowych, desktopowych drukarek 3D wprowadza nową serię urządzeń – Pro 2. Według zapewnień, urządzenia wykonywane z wysokiej jakości materiałów klasy przemysłowej mają przybliżyć firmę do stania się pionierem w dziedzinie elastycznego systemu produkcji niskoseryjenej.

Urządzenia z serii Pro 2 mają wyróżniać się niezawodnością i łatwością obsługi, oferując jednocześnie wysoką jakość wykonywanych wydruków. Sam wygląd drukarek może przywodzić na myśl poprzednią serię drukarek 3D od Raise 3D – N2, jednak jak mówią producenci, linie urządzeń zasadniczo się od siebie różnią.

Diogo Quental, dyrektor generalny Raise3D twierdzi, że uznanie drukarek 3D z serii N2 zdobyte wśród społeczności technologii addytywnych nie jest powodem dla którego twórcy mogą osiąść na laurach. Wręcz przeciwnie – motywuje to do dalszej pracy i wprowadzania kolejnych ulepszeń w produkowanych urządzeniach. Szczegółowa analiza drukarek 3D z serii N2 pozwoliła na zaprojektowanie nowych, zoptymalizowanych pod kątem wydajności oraz jakości komponentów. Głównym wyzwaniem dla firmy jest osiągnięcie jak najlepszego urządzenia pracującego w technologii FFF, aby móc osiągnąć założony cel i stać się prekursorem w dziedzinie elastycznego systemu produkcji niskoseryjnej.

Dzięki zapowiadanemu przez Raise 3D elastycznemu systemowi produkcyjnemu opartemu na urządzeniach z serii Pro2, produkcja niskoseryja może być jeszcze łatwiejsza w zarządzaniu i charakteryzować się niższymi kosztami niż konwencjonalne metody produkcji. W ramach wdrażania nowej koncepcji do końca roku Raise 3D zamierza zaprezentować m.in. oprogramowanie pozwalające zarządzać procesami produkcyjnymi.

Pro2

Wyposażona w podwójny ekstruder drukarka 3D dedykowana jest zarówno do produkcji małoseryjnej jak i do prototypowania. Obszar roboczy o wymiarach 305 x 305 x 300 mm umożliwia wytwarzanie detali o dużych gabarytach. Dodatkowo, wysoka temperatura dyszy (do 300°C) pozwala na druk przestrzenny zarówno z standardowych materiałów (PLA, ABS, PVA), jak i tych bardziej wymagających –  PETG czy Nylon.

Pro 2 dostępne jest w przedsprzedaży na stornie oficjalnego polskiego dystrybutora get3D.pl w cenie 18 599,00 zł brutto.

Pro2 Plus

Drukarka 3D dedykowana do wytwarzania krótkich serii komponentów m.in. do zastosowań przemysłowych jak i funkcjonalnych prototypów. Urządzenie wyposażone zostało w system dwóch głowic drukujących (dla usprawnienia pracy moment obrotowy ekstrudera został zwiększony czterokrotnie), przez co umożliwia również druk przestrzenny projektów wielomateriałowych.

Urządzenie jest kompatybilne z szerokim wachlarzem specjalistycznych materiałów ze względu na możliwość rozgrzewania dyszy do 300°C. Obszar roboczy urządzenia : 305 x 305 x 605 mm.

Pro 2 Plus dostępne jest w przedsprzedaży na stornie oficjalnego polskiego dystrybutora get3D.pl w cenie 26 499,00 zł brutto.

Get3D dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup drukarki 3D w przedsprzedaży przygotowało specjalną ofertę – kupujący drukarkę 3D otrzymuje gratis narzędzie Modifi 3D oraz 5 kg filamentu od Raise 3D. Urządzenia zakupione w ramach przedsprzedaży będą dostarczane do klientów w drugiej połowie maja 2018. Cena po okresie przedsprzedaży pozostaje bez zmian.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like