W dniach 28-29 czerwca 2018 na terenie Politechniki Wrocławskiej odbyło się Additive Manufacturing Meeting 2018 - wydarzenie, będące okazją do spotkania osób związanych z branżą technologii przyrostowych. W czasie wydarzenia uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w sesji wykładowej, podczas której specjaliści poruszali zagadnienia z różnorodnych dziedzin - zarówno technicznych aspektów druku 3D jak i sposobów rozwoju projektów z tego zakresu czy zdobywania finansowania. Była to równocześnie świetną okazją do wymiany doświadczeń i konfrontacji poglądów.

Zacznijmy od liczb - w tegorocznej edycji wzięło udział 145 uczestników - mogli oni odwiedzić stanowiska 13 wystawców, wysłuchać prezentacji 24 prelegentów i wziąć udział w 3 warsztatach związanych z zagadnieniami z zakresu druku 3D. Wydarzenie zyskało 12 partnerów przemysłowych, zostało objęte patronatem honorowym przez Prezydenta Wrocławia oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele firm z branży technologii przyrostowych (m.in. SLM Solutions, Wadim Plast, Bibus Menos, Sondasys, TRUMPF ) jak i pracownicy naukowi z renomowanych uczelni (AGH Kraków, Uniwersytet Würzburg, Politechnika Wrocławska). Specjaliści w swoich wystąpieniach podejmowali tematy z zakresu profesjonalnych, addytywnych technologii wytwarzania z wykorzystaniem m.in. proszków metalicznych czy materiałów polimerowych. Wykłady zostały podzielone na osiem sekcji tematycznych:

  • Opening of AMM 2018
  • AM Implementation
  • Analysis and Simulation
  • Laser Technologies in AM
  • Workshops
  • Cooperation of Business and Science
  • Biomedical Applications
  • Novel Applications

Dużą popularnością cieszyły się również sesje warsztatowe, prowadzone przez firmy:

  • Bibus Menos ("Desktop SLS systems" - Podczas warsztatów zaprezentowany został system SLS Sintratec. Uczestnicy mieli okazję się dowiedzieć jak ustawić parametry i przygotować maszynę do drukowania),
  • Sondasys ("Reverse engineering with the use of 3D scanner HP SLS Pro S3" - Wszyscy biorący udział w warsztatach mieli szansę zapoznać się z zasadami skanowania obiektów oraz tworzenia modeli z zebranych danych cyfrowych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania),
  • Wadim Plast ("SLM for serial production in medicine, automotive, aerospace and energy" - Uczestnicy zostali zapoznani z możliwościami technologii oraz jej potencjalnymi aplikacjami).

Kolejna edycja Additive Manufacturing Meeting dla wielu była szansą poszerzenia wiedzy na temat technologii druku 3D i ich potencjalnych zastosowań w różnorakich branżach przemysłu jak i nowoczesnej medycyny. Następna edycja wydarzenia planowana jest na 26-27 czerwca 2019 roku.

Szczegółowa relacja z wydarzenia dostępna na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia.

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like