Ricoh USA – amerykański oddział japońskiego giganta w obszarze urządzeń i rozwiązań do druku cyfrowego, ogłosiła że RICOH 3D for Healthcare otrzymało od amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) zgodę 510(k) na modelowanie czaszkowo-szczękowo-twarzowe (CMF) i ortopedyczne dla pacjentów. RICOH 3D for Healthcare jest zintegrowanym, kompleksowym rozwiązaniem przepływu pracy zgodnym z HIPAA, służącym do opracowywania, projektowania i produkcji drukowanych w 3D modeli anatomicznych. Są one wytwarzane przy użyciu technologii druku 3D autorstwa Stratasys, umożliwiając pracownikom służby zdrowia opracowywanie modeli tkanek i kości dostosowanych do potrzeb pacjenta.

Precyzyjne repliki anatomiczne pomagają klinicystom zajrzeć do wnętrza anatomii, zapewniając lepszy wgląd w potrzeby pacjenta. RICOH 3D for Healthcare integruje się z IBM iConnect Access – rozwiązaniem do obrazowania produkcji IBM Watson Health, używanym w wielu szpitalach w Stanach Zjednoczonych, co ułatwia integrację z istniejącym przepływem pracy. Klienci mogą wybrać jedną z dwóch opcji w oparciu o preferowany styl pracy lub potrzeby – opcję w punkcie opieki zdrowotnej, w której zespół Ricoh Managed Services pracuje na miejscu lub mogą zamówić i wydrukowanie modeli w placówce Ricoh.

Według Towarzystwa Radiologicznego Ameryki Północnej (RSNA) wykorzystanie technologii druku 3D do pomocy w opiece klinicznej w obszarze CMF stało się pożądane od czasu pojawienia się druku 3D pod koniec lat 80-tych. Chirurdzy, inżynierowie i naukowcy projektowali bardziej manualne sposoby przekształcania zbiorów danych obrazowania medycznego w modele 3D jeszcze przed komercjalizacją technologii druku 3D. Według raportu, modele anatomiczne specyficzne dla pacjenta są podstawą w sektorze CMF i coraz więcej prac potwierdza zalety modeli drukowanych w 3D. Obejmują one lepsze zrozumienie anatomii i planowanie przedoperacyjne w przypadku złożonych przypadków chirurgicznych, a także skrócenie czasu operacji i poprawę wyników leczenia pacjentów.

Ricoh planuje w przyszłości zabiegać w FDA o zezwolenie 510(k) na kolejne obszary leczenia medycznego.

Źródło: www.ricoh-usa.com
Zdjęcie: www.prnewswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like