Ultimaker wprowadził dziś do oferty zestaw do druku 3D z filamentów metalicznych – Metal Expansion Kit, umożliwiający tworzenie aplikacji o wysokiej wytrzymałości na naprężenia mechaniczne i odporności termicznej. Jest on kompatybilny z drukarką 3D Ultimaker S5 i zawiera: metaliczny filament BASF Forward AM Ultrafuse 17-4 PH, materiał podporowy BASF Forward AM Ultrafuse Support Layer, nowe moduły drukujące Print Core CC 0.4 i Print Core DD 0.4, klej Magigoo Pro Metal oraz dostęp do ekskluzywnych treści e-learningowych Metal FFF dostępnych w Ultimaker 3D Printing Academy.

Zestaw zawiera dwa materiały produkcji BASF, które są automatycznie rozpoznawane przez drukarkę 3D za pomocą NFC i umożliwiają sprawne przełączanie się między drukowaniem tworzyw sztucznych i metalu na jednym urządzeniu. W oprogramowaniu CURA wprowadzono nowe zoptymalizowane funkcje przygotowywania do druku 3D części metalowych.

Nowy zestaw obejmuje:

  • wszystkie wymagane elementy do przygotowania części metalowych, w tym dwa printcore’y do obsługi zarówno filamentu metalicznego Ultrafuse® 17-4PH i podporowego; specjalnie na ten cel Ultimaker opracował Print Core DD 0.4 – wysoce odporny na zużycie do drukowania 3D z materiału ściernego
  • dostęp do Akademii Druku 3D Ultimaker – opracowanej wspólnie z zespołem BASF Forward AM, aby użytkownicy mogli skorzystać z bazy wiedzy i uczyć się pełnego przepływu pracy za pomocą wszelkiego rodzaju wskazówek z wykorzystaniem filamentów metalicznych
  • dostęp do portalu BASF Debinding and Sintering Order Management Portal – sieci usług debindingu i spiekania w celu obróbki końcowej części drukowanej z filamentów metalicznych.

Wprowadzeniu Ultimaker Metal Expansion Kit towarzyszy wydanie dedykowanej dla MFFF wersji Ultimaker Cura 5.1, która zapewnia obszerny zestaw funkcji potrzebnych do przygotowania metalowych części na platformie Ultimaker. Zestaw Ultimaker Metal Expansion Kit będzie dostępny w Ameryce Północnej, Chinach, UE i Wielkiej Brytanii w lipcu 2022 r. Zawartość zestawu różni się w zależności od kraju; początkowo BASF Forward AM Ultrafuse® Support Layer i Ultimaker Print Core DD 0.4 będą dostępne tylko w UE i Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.ultimaker.com
Zdjęcia: www.ultimaker.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like