Sinterit - krakowski producent deskotpowych drukarek 3D typu SLS, zaprezentował na początku września nowe urządzenie w swoim portfolio - NILS 480, po raz pierwszy w swojej historii wkraczając w sektor przemysłowy. Nie jest to jednak koniec premier na ten rok - dziś firma zapowiedziała premierę kolejną nową drukarkę 3D - Lisę X, która ma być najszybszym systemem druku 3D klasy SLS w sektorze desktopowym. Urządzenie zostanie zaprezentowane na żywo podczas targów Formnext we Frankfurcie nad Menem, w trzecim tygodniu listopada br.

Jak informuje portal 3DPrinting Media Network nowe urządzenie zostało zoptymalizowane pod kątem osiągania przemysłowych prędkości druku 3D - ma pracować nawet 10 razy szybciej niż inne, dostępne wcześniej desktopowe systemy SLS. Firma zapowiada, że użytkownicy będą w stanie wykonać większość wydruków 3D w mniej niż 24 godziny.

Lisa X będzie nadal otwarta na materiały innych dostawców, co przekłada się na dostęp do szerokiej gamy materiałów własnych oraz firm trzecich. Użytkownicy będą mogli ręcznie dostosować parametry druku 3D, aby jak najlepiej wykorzystać wybrany materiał, co jest idealnym rozwiązaniem dla laboratoriów badawczych i twórców materiałów, którzy mogą precyzyjnie dostroić parametry, aby zoptymalizować wyniki i jakość drukowania.

https://www.youtube.com/watch?v=-pFRhGU1dTw

Źródło: www.sinterit.com via www.3dprintingmedia.network

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like