Chiński Flashforge – jeden z największych producentów desktopowych drukarek 3D na świecie, ogłosił wprowadzenie na rynek nowego urządzenia z dwoma niezależnymi ekstruderami i z podgrzewaną komorą o nazwie Creator 4. Drukarka 3D jest dostępna w różnych konfiguracjach ekstruderów, które umożliwiają drukowanie 3D zduplikowanych części obok siebie w celu szybszego drukowania większych serii produkcyjnych dla różnych filamentów. W przeciwieństwie do tańszych, typowo desktopowych modeli firmy, jego obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej.

Flashforge Creator 4 jest dostępny w trzech wariantach konfiguracyjnych, do druku 3D z różnych materiałów. Każdy model urządzenia jest dostarczany z dwoma kopiami tego samego ekstrudera, A pozostałe można dokupić jako niezależne narzędzia. Warianty ekstruderów to Extruder F – do druku 3D z filamentów elastycznych, Extruder-HT – do druku 3D do tworzyw inżynieryjnych oraz Extruder-HS – do filamentów kompozytowych z włóknem węglowym.

Extruder-F jest w stanie drukować z TPU85A, TPE, TPB, TPC, przy maksymalnej temperaturze ekstrudera do 265°C. Extruder-HT drukuje z PLA, PETG, PC-ABS, PAHT, ABS, ASA, PP, PA i PC, przy maksymalnej temperaturze ekstrudera do 320°C. Extruder-HS posiada maksymalną temperaturą ekstrudera na poziomie 360°C i umożliwia drukowanie 3D z PACF, PET-CF, PP-CF, PA-GF, PC-ABS, PP-GF, PPS-CF i PPS. Drukarka 3D jest wyposażona ponadto w podgrzewaną komorę roboczą o maksymalnej temperaturze 65°C , która ma rozwiązać problem odkształceń i pęknięć realizowanych wydruków 3D.

Urządzenie jest sterowane przez 4 x 64-bitowe procesory ARM Cortex A53 z cichymi sterownikami, zapewniającymi superszybką i cichą pracę. Stalowa obudowa jest wyposażona w precyzyjne prowadnice liniowe na osiach XY, które zapewniają dokładność drukowania i gwarantują tworzenie dokładnych duplikatów części w druku symultanicznym.

Producent deklaruje ponad 5000 godzin stabilnego i ciągłego drukowania. Flashforge Creator 4 ma być idealnym dla firm chcących zwiększyć wydajność druku 3D w zastosowaniach przemysłowych i komercyjnych na małą i średnią skalę.

Źródło: www.flashforge.com via www.3dprinting.com
Zdjęcia: www.flashforge.com / zdjęcie wykorzystywane wyłącznie jako prawo cytatu w myśl Art. 29. Prawo cytatu Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like