SMARTTECH3D wypuścił na rynek skaner MICRON3D green stereo z dwiema kamerami 9 Mpix. Dzięki zastosowaniu wielokierunkowej projekcji prążków, nowe urządzenie rejestruje wszelkie informacje o geometrii obiektów z dużą precyzją, a także automatyczną redukcją szumów i korekcją ostrości krawędzi.

Rozwiązanie pozwala znacznie skrócić czas pomiaru oraz tworzenia siatki trójkątów skanowanych obiektów. Urządzenie pracuje w technologii zielonego światła strukturalnego LED o długości fali 520 nm, w celu ograniczenia wpływu zmian oświetlenia. MICRON3D green stereo posiada trwałą i pyłoszczelną obudowę z włókna węglowego z wymiennymi filtrami HEPA dla zmniejszenia wpływu wahań temperatury otoczenia oraz pyłu. Bezdotykowy Pomiar może być w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu możliwa jest kontrola jakości dużych partii produktów a wyniki są w 100% wiarygodne i potwierdzone metrologicznie.

Urządzenie w połaczeniu z nowym modułem do kontroli jakości, który obejmuje m.in. importowanie pliku CAD i generowanie kolorowej mapy odchyłek na podstawie skanów porównawczych 3D z modelem CAD stanowi idealny duet. Dodatkowo, użytkownicy mogą generować spersonalizowane raporty w formacie PDF z adnotacjami zawierającymi dopuszczalne tolerancje i udostępniać wyniki klientom końcowym.

Co ważne – SMARTTECH3Dmeasure posiada nową funkcję wyświetlania kolorowej mapy odchyłek bezpośrednio na obiekt. Dzięki temu użytkownik może łatwo zlokalizować wszelkie niedociągnięcia bezpośrednio na rzeczywistym obiekcie.

Oprogramowanie w połączeniu ze skanerem MICRON3D green stereo jest doskonałym narzędziem do kontroli jakości i szybkiego prototypowania. Wiarygodne i precyzyjne wyniki w 2,5 s. dla każdej sekwencji pomiarowej oraz cały szereg funkcjonalności pozwoli zautomatyzować każde przedsiębiorstwo z metrologiczną dokładnością. Od tej chwili, nie jest już wymagane korzystanie z zewnętrznych programów, wszystkie funkcjonalności dostępne są w oprogramowaniu dostarczanym ze skanerem 3D.

Więcej informacji można uzyskać na stronie producenta: www.skaner3d.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like