TierTime Technology Co Ltd, to pochodzący z Pekinu, chiński producent profesjonalnych drukarek 3D INSPIRE, jak również bardzo cenionych, niskobudżetowych Up!2 Plus i Up! Mini, produkowanych pod szyldem PP3DP. Firma jest największym producentem tego typu urządzeń zarówno w Chinach jak i w całej Azji, natomiast w klasyfikacji światowej zajmuje trzecie miejsce, za 3D Systems i Stratasys. Jednakże ta sytuacja może wkrótce ulec zmianie, ponieważ dzięki olbrzymiemu popytowi na drukarki 3D w ojczyźnie, TierTime ma szansę zostać w przyszłym roku liderem sprzedaży na całym świecie. Tym samym spełni się wtedy scenariusz głoszony przez wielu komentatorów, wg którego to Państwo Środka stanie się głównym ośrodkiem druku 3D na świecie.

TierTime

TierTime zamierza sprzedać w tym roku 10 000 sztuk drukarek 3D. W kolejnym planuje zwiększyć sprzedaż, a 80% produkcji skierować na rynki zachodnie, tj. do USA i krajów Unii Europejskiej. To dość ambitne plany, biorąc pod uwagę, iż firma obchodziła w tym roku raptem dziesięciolecie istnienia i daleko jej pod względem doświadczenia 3D Systems czy Stratasysowi. Mimo to, wszystko wskazuje na to, iż po raz kolejny nie liczy się kto pojawił się na rynku jako pierwszy, tylko kto odnalazł się na nim najlepiej…

Wbrew powszechnej opinii, produkty TierTime należą do absolutnej czołówki pod względem zastosowanych rozwiązań technologicznych i jakościowych. Daleko im od stereotypowych, chińskich podróbek – flagowe produkty firmy, czyli profesjonalne drukarki 3D INSPIRE stanowią jedne z najlepszych rozwiązań tego typu na rynku. Drukują one w technologi MEM (Melted and Extruded Modeling), która jest bardzo zbliżona do FDM.

Źródło: www.tiertime.pl

Źródło: www.tiertime.pl

Oddzielnym tematem są drukarki Up!2 Plus, uważane za jedne z najlepszych w klasie urządzeń niskobudżetowych. Dowód swojej klasy drukarki te miały okazję udowodnić m.in. w połowie września br. w Kielcach, gdzie przedstawiciele firmy Solveere – dystrybutora Up!3D i TeirTime na Polskę, wygrali konkurs na najlepszy wydruk na miejscu. Udowodnili również, iż grawitacja nie stanowi problemu dla drukarki, która z powodzeniem może drukować również pod kątem 90°.

Druk 3D Kielce 14

Warto również wspomnieć, że jeden z liderów rynku drukarek niskobudżetowych – Cube autorstwa 3D Systems, bardzo mocno przypomina Up!`a… Przeczyłoby to nieco powszechnej opinii, że chińskie produkty to przede wszystkim podróba. Up! pojawiło się bowiem na rynku rok wcześniej…

Cube

Podsumowując, wszystko wskazuje na to, że na podium okupowanym przez wiele lat przez dwójkę 3D Systems & Stratasys dojdzie wkrótce do istotnej zmiany. Kolejne lata pokażą również, czy będzie to dopiero początek triumfalnego pochodu chińskiej myśli technologicznej w druku 3D na świat, czy odosobniony przypadek?

Źródło: www.3dprinterworld.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like