Tiertime to jeden z najpopularniejszych chińskich producentów drukarek 3D, pracujących w technologii FDM. Firma posiada w swojej ofercie zarówno urządzenia niskobudżetowe, jak i przemysłowe. Jej najbardziej rozpoznawalnym produktem są zdecydowanie drukarki 3D UP. Do sprzedaży trafią niebawem trzy nowe urządzenia, z których dwa należą właśnie do tej popularnej serii.

Istotą działalności Tiertime jest dostarczanie tanich drukarek 3D, które pomimo niskiej ceny charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz gwarantują dobre jakościowo wydruki 3D. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak jak dla obecnej młodzieży synonimem drukarki 3D jest Anet, tak dla nieco starszych użytkowników może nim być UP. Jest to efektem polityki dystrybucyjnej producenta. Urządzenia Tiertime można nabyć w ponad pięćdziesięciu, rozsianych po całym świecie państwach.

UP Mini 2 ES

Pierwszą z nowości jest UP Mini 2 ES, czyli uaktualniona wersja sprawdzonej konstrukcji UP Mini 2. Urządzenie to jest najpopularniejszym modelem w ofercie chińskiego producenta, zwłaszcza w sektorze amatorskim i edukacyjnym. Drukarki te trafiają bardzo często do wszelkiego rodzaju szkół i podobnych im ośrodków edukacyjnych. Jest to zasługą niskiej ceny oraz relatywnie atrakcyjnym parametrom tej maszyny. Wersja ES różni się przede wszystkim nowym interfejsem oraz poprawionym działaniem kilku kluczowych funkcji. Model ten trafił już do produkcji.

UP300

UP300 jest przede wszystkim większy od UP Mini 2 ES. Jego obszar roboczy wynosi 205 × 255 × 225 mm. Drukarka 3D dostarczana jest z trzema różnymi ekstruderami, z których jeden przeznaczony jest do druku 3D z PLA, drugi do ABS, a trzeci do TPU. Modułowa budowa tego elementu pozwala na późniejsze modyfikacje i dostosowywanie urządzenia do druku 3D ze ściśle określonego materiału.

Model ten posiada zamkniętą komorę oraz wyposażony jest w system filtracji HEPA, który ogranicza emisję lotnych związków organicznych. Wymienna platforma pozwala z kolei na łatwe usuwanie gotowych modeli 3D. Planowana premiera ma odbyć się nieco później w tym roku.

X5

X5 to przysłowiowa „wisienka na torcie” w nowej ofercie Tiertime. Urządzenie to trafi do oferty również w tym roku. Jego główną zaletą jest możliwość ciągłego druku 3D. Wewnątrz maszyny znajduje się przestrzeń z kilkoma stolikami. Kiedy jeden z obszarów roboczych zostanie zadrukowany, następuje jego „usunięcie”, a drukarka 3D może kontynuować pracę na nowej platformie. Kolejne platformy możemy dokładać oraz zdejmować poprzez boczne drzwiczki w komorze X5.

Podobnie jak w UP300 tak i tutaj znajdziemy system filtrowania powietrza. Możemy w niej zainstalować szpulę o maksymalnej wadze wynoszącej 2 kg. Model ten przeznaczony jest do zastosowań profesjonalnych, gdzie wymagana jest duża precyzja oraz możliwość korzystania z możliwie jak największej liczby tworzyw.

Wszystkie model będzie można zobaczyć w przyszłym tygodniu, na odbywających się w Teksasie targach RAPID+TCT. Urządzenia będzie można nabyć u polskiego dystrybutora, firmy Solveree.

Źródło: www.3dprint.com, www.tiertime.com

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like