UltiMaker ogłosił dziś premierę nowej drukarki 3D - Method XL, przeznaczonej dla zastosowań inżynierskich. Nowe urządzenie oferuje druk 3D w obszarze roboczym 305 x 305 x 320 mm, przy użyciu dwóch głowic drukujących z materiałów klasy przemysłowej oraz dokładność wymiarową na poziomie ± 0.2 mm.

Method XL jest zaprojektowany do tworzenia dużych, skomplikowanych części z materiałów przemysłowych, takich jak ABS-R, czy ABS domieszkowane włóknem węglowym. Zamknięta komora grzewcza, która może osiągnąć temperaturę do 100°C, niweluje problem skurczu w trakcie pracy z ABS, jednym z najpopularniejszych, lecz zarazem najtrudniejszych materiałów do druku 3D w technologii FDM, z uwagi na tendencję do odkształcania i deformacji. Nowością w serii Method jest podgrzewany stół roboczy, który w połączeniu z kontrolowaną temperaturowo komorą tworzą stabilne środowisko do produkcji dokładnych i mocnych części dowolnej wielkości.

Method XL używa RapidRinse - szybko rozpuszczalny materiał podporowy, który doskonale współpracuje z ABS oraz umożliwia drukowanie z szerokiej gamy materiałów przemysłowych dzięki otwartej platformie materiałów i głowicy drukującej LABS. Materiały obecnie dostępne w programie LABS to m.in. Jabil SEBS - miękki materiał o właściwościach podobnych do gumy, Polymaker PolyMax PC - poliwęglan łączący wytrzymałość, twardość i odporność na ciepło oraz LEHVOSS PAHT 9891 - węglowe włókno nylonowe odporne na wysokie temperatury.

Method XL oferuje również zewnętrzny, kontrolowany wilgotnościowo pojemnik na materiał, gwarantując maksymalną wydajność materiałów profesjonalnej klasy. Drukarka 3D jest wyposażona w filtr HEPA i filtr z aktywnym węglem.

Źródło: materiały prasowe UltiMaker

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like