W dniach 14-17 listopada 2017 we Frankfurcie nad Menem odbędzie się kolejna edycja targów formnext. Podczas tego wydarzenia prezentowane są nowoczesne rozwiązania technologiczne, znajdujące zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Niektóre z nich we Frankfurcie zostaną zaprezentowane po raz pierwszy. Jednym z takich rozwiązań będzie 5-osiowa drukarka 3D VSHAPER tworzona przez VERASHAPE przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

VSHAPER 5-Axis Machine, nad którą pracuje zespół R&D firmy VERASHAPE, ma zmienić dotychczasowy sposób myślenia o druku 3D w technologii FFF. Dzięki 5-osiowej kinematyce, wyposażonej w obrotowo-uchylną platformę roboczą – pozwala zapomnieć o konwencjonalnej metodzie druku „warstwa po warstwie”.

Urządzenie pozwala m.in. na:

  • indeksowany druk 5-osiowy, wzbogacający konwencjonalną metodę drukowania modelu „warstwa po warstwie” o możliwość przeniesienia płaszczyzny druku 3D na inną wydrukowaną wcześniej powierzchnię
  • symultaniczny druk 5-osiowy, odchodzący od konwencjonalnej metody drukowania „warstwa po warstwie” na rzecz wykonywania przestrzennych modeli o zadanej powierzchni trójwymiarowej, dzięki równoczesnemu wykorzystywaniu wszystkich osi maszyny
  • pracę z wieloma materiałami w pierwszym procesie, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie modeli z twardego materiału, wzmocnionych miejscowo materiałem o wysokiej wytrzymałości oraz nadrukowanymi uszczelnieniami z materiału elastycznego.

VSHAPER 5-Axis Machine charakteryzuje się aktywną przestrzenią roboczą w kształcie walca o średnicy 300 mm i wysokości 300 mm. Urządzenie wyposażone jest w bank narzędzi umożliwiający używanie kilku różnych głowic w jednym procesie drukowania. Dzięki stałej temperaturze w komorze oraz podgrzewanej platformie roboczej, maszyna może przetwarzać większość materiałów termoplastycznych dostępnych na rynku.

5-osiową drukarkę 3D VSHAPER i inne oferowane przez producenta rozwiązania, uczestnicy targów Formnext będą mogli obejrzeć na stoisku F-29 w hali 3.1.

Źródło: www.vshaper.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like