Jedna z największych firm elektronicznych świata – Xiaomi, zaprezentowała fotopolimerową drukarkę 3D Mijia. Urządzenie kosztuje cenę 1999 juanów (ok. 260 EUR), ale aktualnie jest oferowane na platformie handlowej Xiaomi Youpin za 1699 juanów (ok. 220 EUR). Drukarka 3D będzie dostępna w otwartej sprzedaży w Chinach od 10 sierpnia br. i będzie kompatybilna z aplikacją Mijia, która pozwoli na jej zdalną kontrolę i monitorowanie procesu druku 3D.

Xiaomi Mijia jest typową, niskobudżetową drukarką 3D opartą o ekran LCD i podświetlanie UV. Jej obszar roboczy to 118x65x160 mm. Jest wyposażona jest w niezależny podajnik, który obsługuje automatyczne dolewanie i odlewanie żywicy do i z kadzi. Pojemnik ma pojemność 500 ml i można go łatwo wymieniać. Z innych funkcjonalności można wymienić jednoliniową szynę prowadzącą w osi Z, niestandardowy silnik o dużej mocy oraz dostosowany ekran transmisyjny LCD zapewniający oświetlenie o mocy 100-110 mW/cm².

Jako że produkt jest rozwijany przez Xiaomi, do drukarki 3D dodano moduł sztucznej inteligencji, aby uprościć i zoptymalizować proces druku 3D. Urządzenie jest w stanie samodzielnie dostosować parametry druku 3D dla wybranego modelu, bez konieczności ręcznego ustawiania parametrów wydruku. Posiada także własną bibliotekę modeli do druku 3D, w której znajdują się obiekty z różnych kategorii jak sztuka, edukacja, dom czy hobby. Pozwala też na zaczytywanie modeli 3D z innych platform.

Źródło: www.xiaomitoday.it

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like