XJet rozpoczął procedurę, która pozwoli mu na notowanie na amerykańskiej giełdzie Nasdaq. W ramach pierwotnej oferty publicznej (IPO), firma ma zamiar zaoferować 2 miliony akcji w cenie pomiędzy 4 a 6 dolarów za sztukę, co pozwoli spółce na zebranie od 8 do 12 milionów dolarów. Firma będzie notowana pod symbolem XJET, z 19.705.240 akcji w obrocie.

XJet planuje wykorzystać środki pozyskane z IPO do skalowania, sprzedaży i rozwoju marketingu oraz na cele związane z produkcją i badaniami i rozwojem - informuje The Times of Israel. CEO firmy - Yair Alcobi, powiedział izraelskiej gazecie, że pomimo aktualnych warunków rynkowych on i władze firmy uważają, że wejście na giełdę to najlepsza platforma do pozyskania kapitału i skalowania firmy.

XJet został założony w 2005 roku przez Hanana Gothaita, który w zeszłym roku zrezygnował z funkcji CEO, przekazując jej stery w ręce Alcobiego. Obecnie prezesem XJet jest Gothait, który, podobnie jak kilku innych managerów XJet, był wcześniej kluczową postacią w Objet - firmie która wymyśliła technologię PolyJet, i która połączyła się w 2011 r. ze Stratasys. W XJet Gothait pracował nad opracowaniem i komercjalizacją opatentowanej technologii NanoParticle Jetting firmy, która jest zdolna do przetwarzania zarówno metalu, jak i materiałów ceramicznych.

Firma pozyskała do tej pory blisko 100 milionów dolarów od takich funduszy inwestycyjnych jak Lucion, Alumot i IBI Trust Management, które znajdują się wśród aktualnych akcjonariuszy. Sześć lat po premierze technologii NanoParticle Jetting, XJet dostarczył swoje pierwsze systemy do druku 3D z metalu do firmy usługowej Azoth, natomiast systemy ceramiczne zostały przyjęte przez rynek opieki zdrowotnej i produkcji anten.

Nominacja Alcobiego na stanowisko CEO XJet nastąpiła jako część planu rozwoju firmy, który zaowocował złożeniem wniosku o publiczne notowanie na giełdzie po zaledwie 12 miesiącach jego zarządzania.

Źródło: www.timesofisrael.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like