SPEE3D – australijski producent superszybkich drukarek 3D do metalu, zaprezentował swoją najnowszą maszynę XSPEE3D – kontenerową i mobilną drukarkę 3D wykorzystującą w pracy technikę natrysku metalicznego proszku na zimno. Maszyna zapewnia wszystkie funkcje niezbędne do rozpoczęcia drukowania 3D części z dowolnego miejsca, w czasie kilku minut. XSPEE3D został zaprojektowany w oparciu o szeroko zakrojone badania terenowe i współpracę z Armią Australijską.

XSPEE3D jest osadzony w standardowym kontenerze. Drukarka 3D jest łatwa w użyciu i wdrażaniu, wymagając jedynie podłączenia do zasilania elektrycznego. Gdy jest pod napięciem, produkcja części może rozpocząć się praktycznie natychmiast. Według SPEE3D, jego najnowsza drukarka 3D jest 1000 razy szybsza niż inne opcje wytwarzania przyrostowego i może drukować jedną lub wiele części jednocześnie. SPEE3D ma nadzieję, że możliwość rozmieszczenia drukarki 3D w odległych lokalizacjach zmaksymalizuje produktywność, wzmocni zapasy i będzie jednym z rozwiązań w obliczu załamania się światowego łańcucha dostaw.

Jednym z najważniejszych problemów, przed jakimi stoi dziś wojsko, jest zdolność do rozwiązywania krytycznych wymagań dotyczących części zamiennych w terenie, co jest wyzwaniem, które pogarsza się w obliczu problemów związanych z globalnym łańcuchem dostaw” – powiedział Byron Kennedy, dyrektor generalny SPEE3D. „Wprowadzając XSPEE3D, rozwiązujemy ten problem, umożliwiając wytwarzanie niezawodnych i niedrogich części metalowych z dowolnego miejsca, w tym w trudnych warunkach wojskowych”.

XSPEE3D może drukować części z ponad 12 stopów metali, w tym miedzi, stali nierdzewnej, tytanu, aluminium o wysokiej wytrzymałości i węglików na bazie niklu. Kluczowym aspektem jego zdolności do zastosowania w warunkach wojskowych jest odporność na ekstremalne upały i nierówny teren. SPEE3D stwierdza również, że maszyna wykorzystuje moc energii kinetycznej, zamiast „polegać na laserach o dużej mocy i drogich gazach”.

Źródło: www.spee3d.com via www.3dprintingmedia.network
Zdjęcia: www.spee3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like