Podczas odbywającego się dziś w Rzeszowie Kongresu 590, Andrzej Duda – Prezydent RP, przyjął osobiste podziękowania od Zortrax S.A. za wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom. Ubiegłoroczny laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP – Startup_PL pochwalił się Prezydentowi także faktem, że w swojej kategorii drukarka 3D Zortrax M200 zdobyła pozycję numer dwa pod względem udziałów w sprzedaży urządzeń tego typu w Europie.

Zortrax w bardzo krótkim czasie osiągnął status czołowego producenta desktopowych drukarek 3D na świecie. Jego klientami są firmy z całego świata, wśród nich jest m.in. firma Bosch. Przedstawiciele koncernu deklarują, że zastosowanie drukarek 3D Zortrax M200 w zakładach produkcyjnych we francuskim Mondeville pozwoliło im nie tylko udoskonalić wiele technicznych procesów produkcyjnych, ale też w zaledwie kilka miesięcy zaoszczędzić ponad 100 tysięcy €.

Technologie przyrostowe to jedna z najszybciej rozwijających się branży na świecie. Aktualnie doceniają ją przede wszystkim firmy inżynieryjne i projektanci, z uwagi na szybkie i łatwe stworzenie prototypów różnego rodzaju przedmiotów i urządzeń, a następnie równie łatwą ich modyfikację tak, by prototyp spełnił wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Szczególnie liczne zastosowania druk 3D znalazł też w branży produkcyjnej, gdzie służy do wytwarzania gotowych elementów czy części zamiennych. Druk 3D wykorzystywany jest w branży lotniczej, motoryzacyjnej, medycznej, architektonicznej czy w edukacji.

Równolegle do Kongresu 590 Zortrax uczestniczył w targach formnext we Frankfurcie nad Menem, gdzie zaprezentował trzy nowe materiały do druku 3D (Z-ULTRAT Plus, Z-SEMIFLEX, Z-SUPPORT Plus).

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like