10-12.04.2018 – jubileuszowa, X edycja targów Dni Druku 3D w Kielcach

0

W dniach 10 – 12 kwietnia 2018 roku, na terenie Targów Kielce odbędzie się X edycja największej imprezy targowej poświęconej technologiom przyrostowym w Środkowej Europie – Dni Druku 3D. Tradycyjnie wydarzenie będzie integralną częścią „Przemysłowej Wiosny w Targach Kielce„, która składa się z szeregu imprez skierowanych do przedstawicieli firm z branży produkcyjnej i przemysłowej. Organizatorami wydarzenia są SIT Polska oraz Targi Kielce.

Początki Dni Druku 3D sięgają lipca 2013 roku, gdy w klubie studenckim Wspak w Kielcach odbyło się spotkanie grupy pasjonatów amatorskich drukarek 3D. Druga edycja spotkania została zorganizowana niespełna trzy miesiące później również w tym samym miejscu, ale jej rozmiar oraz zainteresowanie odwiedzających były już na tyle duże, że kolejna – tym razem marcowa edycja, odbyła się już na terenie Targów Kielce, które z czasem stały się współorganizatorem wydarzenia. Na targach swoje pierwsze produkty prezentowała większość firm, kreujących obecnie rynek druku 3D w kraju. Warto też wspomnieć, że w marcu 2015 roku, podczas V edycji Dni Druku 3D odbyło się pierwsze wręczenie Nagród Branżowych CD3D za rok 2014.

Obecnie Dni Druku 3D to bezsprzecznie najważniejsza impreza targowa dedykowana branży druku 3D w Polsce i Europie Środkowej.

X edycja Dni Druku 3D będzie zlokalizowana w hali B, gdzie odbędzie się również nowa, premierowa impreza organizowana przez ten sam zespół ludzi – Targi Elektroniki i Automatyki. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizatorzy wręczą też nagrody targowe. Komisja wyłaniająca zwycięzców składa się z niezależnych naukowców, którym w ubiegłym roku przewodniczył prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik – jedna z najbardziej zasłużonych dla rozwoju technologii addytywnych osób w kraju.

fot. Dni Druku 3D

Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń od firm chcących uczestniczyć w targach. Wszystkie zainteresowane podmioty są proszone o kontakt z organizatorami:

Paweł Rokita
e-mail: [email protected]
tel. 535-134-043

Janusz Wójcik
e-mail: [email protected]
tel. 793-070-053

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.