Buccaneer 3D w absurdalnie niskiej cenie – 1200 zł za drukarkę 3D???

8

Na początku maja Marcin opisywał nową drukarkę firmy Pirate3D – Buccaneer 3D. Drukarka ma charakteryzować się ultra minimalistycznym designem i brakiem jakichkolwiek przycisków na obudowie. Komunikacja ma następować przez WiFi z poziomu urządzeń mobilnych. Pomyślicie: „WOW, kolejna drukarka stylizowana na The Form 1, tylko drukująca z ABS`u„. Tak, ale to nie koniec! Dziś Pirate3D ogłosił cenę z jaką zamierza sprzedawać Buccaneera na rynku amerykańskim.

347$

To nie może być prawda…

buccaneer - shut up and take my money

Brendan Goh, COO Pirate3D skomentował politykę cenową w następujący sposób: „Mieliśmy marzenie, aby sprawić, iż ta technologia będzie niedroga i dostępna dla wszystkich. Używamy drukarek 3D od kilku lat i są one dla nas praktycznie nieodzowne – jak telefon lub komputer.” Z kolei Roger Chang, CEO Piratów powiedział: „Nasza wizja to drukarka 3D w każdym domu. Będzie to niemożliwe, tak długo jak urządzenia będą kosztować po kilka tysięcy dolarów

Trudno nie przyklasnąć takiemu podejściu. To co faktycznie blokowało zwiększenie sprzedaży na szeroką skalę to ceny na poziomie min. 1500 $. Kwota, którą proponują Chang i Goh jest nawet mniejsza od tej jaką otrzymamy po przeliczeniu na złotówki (347 x 3,30 = 1200,00 PLN bez kosztów transportu i cła). Należy mieć tylko nadzieję, że tak niska cena nie będzie rownoznaczna z równie niską jakością samej drukarki oraz oferowanych przez nią wydruków. Przekonamy się wkrótce – przedsprzedaż Buccaneerów rozpocznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Będziemy na bieżąco informować Was o szczegółach dotyczących tego niezwykłego urządzenia.

ZOBACZ KONIECZNIE: czy Buccaneer 3D ma szansę zrewolucjonizować rynek konsumenckich drukarek 3D? Czy niska cena nie zostanie osiągnięta wyłącznie niską jakością?

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Dyrektor Projektu w CD3D Medical. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Współtwórca Otwartego Klastra Biodruku 3D w łódzkim Bionanoparku. Współtwórca SKAFFOSYS - pierwszej polskiej komercyjnej biodrukarki 3D.