CadXpert dystrybutorem ręcznego skanera FUEL 3D SCANIFY

1

Rynek skanerów 3D jest mocno spolaryzowany – bez porównania bardziej niż rynek drukarek 3D. Z jednej strony mamy profesjonalne urządzenia, których koszt często oscyluje w granicach 100 tysięcy PLN wzwyż, a z drugiej tanie zabawki od 3D Systems w postaci Sense, czy MakerBot Digitizer, których ceny kształtują się na poziomie 2-5 tysięcy PLN. Gdzieś pośrodku są jeszcze ręczne skanery 3D, których ceny wynoszą po kilkadziesiąt tysięcy PLN. Poza tym wybór jest dość ograniczony. Tymczasem krakowska firma CadXpert – autoryzowany dystrybutor drukarek 3D MakerBot i Blueprinter, wprowadziła właśnie do oferty skaner 3D, który ma szansę wypełnić istotną lukę na rynku.

Nowy skaner 3D na rynku polskim to słynny Fuel 3D, który we wrześniu 2013 roku zdobył na Kickstarterze dofinansowanie w wysokości ponad 325 tysięcy dolarów, osiągając minimalny próg już pierwszego dnia trwania kampanii. Urządzenie zdobyło uznanie internautów przede wszystkim łatwością obsługi, szybkością działania oraz niską ceną.

Do oferty CadXperta trafia Fuel 3D Scanify – podręczny i prosty w obsłudze skaner 3D, który wykorzystując fotometryczne obrazowanie jednocześnie z dwóch kamer stereo pozwala przechwycić i obrobić model 3D w ciągu zaledwie kilku sekund. Został tak zaprojektowany, aby umożliwić skanowanie wysoce skomplikowanych, kolorowych obiektów 3D, takich jak np. ludzka twarz, rośliny, rzeźby itp. w czasie krótszym niż jedna sekunda z rozdzielczością 350 mikronów. Posiada dedykowane oprogramowanie SCANIFY, które umożliwia przygotowanie modelu do druku 3D, personalizacji i animacji 3D.

Funkcjonalności skanera Fuel 3D:

  • łatwość obsługi – skaner 3D działa na podobnej zasadzie jak aparat fotograficzny, wystarczy skierować go na wybrany obiekt i nacisnąć przycisk rozpoczynający proces skanowania
  • ergonomiczna budowa – specjalnie zaprojektowana obudowa eliminuje zbędne ruchy rękoma w trakcie jego używania; zapewnia znacznie lepsze celowanie w wybrany obiekt oraz stabilność przy jego skanowaniu
  • szybkość i precyzja działania – wykonuje skan w ciągu 0,1 sekundy, co pozwala skanować obiekty będące w ruchu, a także uchwycić kolory, do rozmiarów obiektów wielkości 0,35 mm.

Fuel 3D

Fuel 3D poszerza coraz bardziej komplementarną ofertę CadXperta, który oprócz wspomnianych drukarek 3D MakerBot i Blueprinter posiada już w ofercie trzy inne modele skanerów 3D: Digitizer, OKIO oraz przeznaczony dla ortopedów Footin3d. Warto również dodać, iż firma ma status Gold Resellera marki MakerBot jak również jest autoryzowanym centrum serwisowym tej firmy w Polsce.

Źródło: www.cadxpert.com.pl

DODAJ KOMENTARZ:

1 komentarz

  1. Avatar
    Anna Głubik on

    Jeśli chodzi o rynek skanerów, można by jeszcze wspomnieć o urządzeniu David SLS… w cenie ok. 10 tysięcy PLN.

Leave A Reply