Zortrax opatentował swój wynalazek

9

Zortrax, polski producent drukarek 3D, materiałów eksploatacyjnych oraz oprogramowania, uzyskał patent na „Układ przygotowania podstawy wydruku drukarki 3D i sposób przygotowania podstawy wydruku drukarki 3D”. To kolejny ważny moment dla Spółki z Olsztyna.

Uzyskany patent chroni rozwiązanie, które stosowane jest w drukarce ZORTRAX M200 dostępnej w sprzedaży. Chodzi o autorski system kalibrowania wypoziomowania platformy roboczej, który jest istotnym elementem w druku 3D.

– Metody kalibrowania w dostępnych na rynku drukarkach polegają na ręcznym pomiarze, co oczywiście jest obarczone dużym ryzykiem błędu i złej jakości finalnego wydruku. W naszej M200 opracowaliśmy automatyczny pomiar punktów kalibracyjnych, co eliminuje błędy w przygotowaniu wydruku, który w technologii 3D musi być bardzo precyzyjny – tłumaczy Rafał Tomasiak, Prezes Zarządu Zortrax S.A.

Firma zapewnia, że największą zaletą  opatentowanego wynalazku jest możliwość bardzo dokładnego kalibrowania układu roboczego drukarki, co zmniejsza także ryzyko odrywania wydruków od platformy.

Zortrax M200

Opatentowany układ jest już stosowany w drukarkach M200, będzie także implementowany w kolejnych modelach drukarek 3D, nad którymi pracuje Zortrax.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.