Za dwa tygodnie, 21 listopada 2017 r., chwilę po targach formnext we Frankfurcie nad Menem, czołowi przedstawiciele polskiej branży druku 3D spotkają się w Sosnowcu, prezentując słuchaczom możliwości jakie dają technologie przyrostowe w obszarze sektora automotive. Konferencja „Druk 3D w branży automotive” jest organizowana przez EXPO Silesia, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej oraz CD3D. Wstęp na konferencję jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Konferencja odbędzie się na terenie EXPO Silesia w Sosnowcu, przy ul. Braci Mieroszewskich 124 , a więc w miejscu, które niedawno gościło targi TOOLEX. Głównym partnerem wydarzenia jest Ultimaker – największy producent dekstopowych drukarek 3D w Europie oraz get3D – autoryzowany dystrybutor tej marki w Polsce. Na konferencji z ramienia Ultimakera wystąpi sam wiceprezes tej firmy – Paul Heiden, który opowie o wdrożeniach drukarek 3D w największych fabrykach z sektora automotive.

Wśród pozostałych prelegentów i wystawców zobaczymy:

  • Bibus Menos – autoryzowanego dystrybutora systemów przemysłowych EOS i VSHAPER oraz szeregu innych specjalistycznych urządzeń dla różnych sektorów przemysłu i medycyny
  • CadXpert – autoryzowanego dystrybutora Stratasys i Formlabs
  • Canon – autoryzowanego dystrybutora rozwiązań 3D Systems
  • Evatronix – czołowego producenta specjalistycznych skanerów 3D
  • Materialise – największą firmę świadczącą usługi druku 3D w Polsce, specjalizującą się w technologii SLS
  • MTT Polska – autoryzowanego dystrybutora DWS Systems
  • Solveere – autoryzowanego dystrybutora EnvisionTEC, TierTime, BLT i TPM, jak również czołowego specjalistę od technologii vacuum casting w Polsce
  • Technology Applied – firmę produkcyjną, specjalizującą się w technologii SLS.

Oprócz wykładów, każda z firm zaprezentuje swoje stoiska, na których będzie prezentować maszyny oraz aplikacje wykonywane przy pomocy technologii przyrostowych. Każda z firm będzie miała do dyspozycji minimum 20 metrów kwadratowych, zatem możemy się spodziewać naprawę atrakcyjnych ekspozycji. Swoje możliwości zaprezentuje także Politechnika Śląska.

Stoiska będą rozstawione wokół sceny i części dla gości konferencji, zatem każdy z uczestników będzie miał swobodny dostęp do wszystkich omawianych i prezentowanych urządzeń i aplikacji. Co więcej, każdy z uczestników konferencji otrzyma unikalny dostęp do materiałów konferencyjnych, które będzie mógł pobrać on-line po zakończeniu konferencji.

AGENDA KONFERENCJI:

09:00 – 09:30 – Rejestracja uczestników Konferencji
09:30 – 10:10 – Inauguracja Konferencji „Druk 3D w branży Automotive

Paweł Ślusarczyk – Business Development Manager – CD3D Sp. z o.o.
prof. nadzw. dr hab. Damian Gąsiorek – Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechnika Śląska

10:10 – 10:40 – „Maksymalizacja efektywności produktu przy użyciu narzędzi drukowanych 3D, przyrządów i osprzętu” – Paul Heiden, Senior Vice President – Ultimaker B.V.

10:40 – 11:00 – „Inne podejście do technologii przyrostowych” – przedstawiciel firmy BIBUS MENOS Sp. z o.o.

11:00 – 11:20 – „Technologie addytywne w branży automotive: prototypowanie i produkcja” – Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D – CadXpert

11:20 – 11:40 – przerwa kawowa i zwiedzanie ekspozycji stoisk

11:40 – 12:00 – „Canon 3D. Fotopolimery w produkcji narzędzi i prototypów” – przedstawiciel firmy Canon Polska

12:20 – 12:40 – „Technologia skanowania 3D, a oczekiwania nowoczesnego designera w branży” – Jesuan Reis, Shapers Advanced Design – EVATRONIX S.A.

12:40 – 13:00 – „Narzędzia, przyrządy pomiarowe, części zamienne – case study Materialise w branży Automotive” – przedstawiciel firmy Materialise

13:00 – 13:20 – prezentacja firmy Solveere Sp. z o.o.

13:20 – 13:40 – przerwa kawowa i zwiedzanie ekspozycji stoisk

13:40 – 14:00 – „Optymalizacja kosztów przemysłowego druku 3D” – Jarosław Kozak, prezes zarządu Technology Applied

14:00 – 14:20 – prezentacja firmy MTT Polska Sp. z o.o.

14:20 – 14:40 – podsumowanie i zakończenie konferencji „Druk 3D w branży Automotive

14:40 – lunch i zakończenie konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Aby zgłosić swój udział, należy zarejestrować się przy pomocy poniższej aplikacji:

www.exposilesia.pl

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like