Za dwa tygodnie, 21 listopada 2017 r., chwilę po targach formnext we Frankfurcie nad Menem, czołowi przedstawiciele polskiej branży druku 3D spotkają się w Sosnowcu, prezentując słuchaczom możliwości jakie dają technologie przyrostowe w obszarze sektora automotive. Konferencja "Druk 3D w branży automotive" jest organizowana przez EXPO Silesia, Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej oraz CD3D. Wstęp na konferencję jest bezpłatny i możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Konferencja odbędzie się na terenie EXPO Silesia w Sosnowcu, przy ul. Braci Mieroszewskich 124 , a więc w miejscu, które niedawno gościło targi TOOLEX. Głównym partnerem wydarzenia jest Ultimaker - największy producent dekstopowych drukarek 3D w Europie oraz get3D - autoryzowany dystrybutor tej marki w Polsce. Na konferencji z ramienia Ultimakera wystąpi sam wiceprezes tej firmy - Paul Heiden, który opowie o wdrożeniach drukarek 3D w największych fabrykach z sektora automotive.

Wśród pozostałych prelegentów i wystawców zobaczymy:
  • Bibus Menos - autoryzowanego dystrybutora systemów przemysłowych EOS i VSHAPER oraz szeregu innych specjalistycznych urządzeń dla różnych sektorów przemysłu i medycyny
  • CadXpert - autoryzowanego dystrybutora Stratasys i Formlabs
  • Canon - autoryzowanego dystrybutora rozwiązań 3D Systems
  • Evatronix - czołowego producenta specjalistycznych skanerów 3D
  • Materialise - największą firmę świadczącą usługi druku 3D w Polsce, specjalizującą się w technologii SLS
  • MTT Polska - autoryzowanego dystrybutora DWS Systems
  • Solveere - autoryzowanego dystrybutora EnvisionTEC, TierTime, BLT i TPM, jak również czołowego specjalistę od technologii vacuum casting w Polsce
  • Technology Applied - firmę produkcyjną, specjalizującą się w technologii SLS.

Oprócz wykładów, każda z firm zaprezentuje swoje stoiska, na których będzie prezentować maszyny oraz aplikacje wykonywane przy pomocy technologii przyrostowych. Każda z firm będzie miała do dyspozycji minimum 20 metrów kwadratowych, zatem możemy się spodziewać naprawę atrakcyjnych ekspozycji. Swoje możliwości zaprezentuje także Politechnika Śląska.

Stoiska będą rozstawione wokół sceny i części dla gości konferencji, zatem każdy z uczestników będzie miał swobodny dostęp do wszystkich omawianych i prezentowanych urządzeń i aplikacji. Co więcej, każdy z uczestników konferencji otrzyma unikalny dostęp do materiałów konferencyjnych, które będzie mógł pobrać on-line po zakończeniu konferencji.

AGENDA KONFERENCJI:

09:00 - 09:30 - Rejestracja uczestników Konferencji 09:30 - 10:10 - Inauguracja Konferencji „Druk 3D w branży Automotive

Paweł Ślusarczyk - Business Development Manager - CD3D Sp. z o.o. prof. nadzw. dr hab. Damian Gąsiorek - Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechnika Śląska

10:10 - 10:40 - "Maksymalizacja efektywności produktu przy użyciu narzędzi drukowanych 3D, przyrządów i osprzętu" - Paul Heiden, Senior Vice President - Ultimaker B.V.

10:40 - 11:00 - "Inne podejście do technologii przyrostowych" - przedstawiciel firmy BIBUS MENOS Sp. z o.o.

11:00 - 11:20 - "Technologie addytywne w branży automotive: prototypowanie i produkcja" - Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D - CadXpert

11:20 - 11:40 - przerwa kawowa i zwiedzanie ekspozycji stoisk

11:40 - 12:00 - "Canon 3D. Fotopolimery w produkcji narzędzi i prototypów" - przedstawiciel firmy Canon Polska

12:20 - 12:40 - "Technologia skanowania 3D, a oczekiwania nowoczesnego designera w branży" - Jesuan Reis, Shapers Advanced Design - EVATRONIX S.A.

12:40 - 13:00 - "Narzędzia, przyrządy pomiarowe, części zamienne - case study Materialise w branży Automotive" - przedstawiciel firmy Materialise

13:00 - 13:20 - prezentacja firmy Solveere Sp. z o.o.

13:20 - 13:40 - przerwa kawowa i zwiedzanie ekspozycji stoisk

13:40 - 14:00 - "Optymalizacja kosztów przemysłowego druku 3D” - Jarosław Kozak, prezes zarządu Technology Applied

14:00 – 14:20 - prezentacja firmy MTT Polska Sp. z o.o.

14:20 – 14:40 - podsumowanie i zakończenie konferencji "Druk 3D w branży Automotive"

14:40 - lunch i zakończenie konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Aby zgłosić swój udział, należy zarejestrować się przy pomocy poniższej aplikacji:

www.exposilesia.pl

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like