3D Hubs obecny jest w świecie druku 3D od lat. Firma zasłynęła stworzeniem platformy pośredniczącej w usługach druku 3D pomiędzy prywatnymi użytkownikami drukarek 3D a odbiorcami. Do kluczowej zmiany doszło w 2018 roku, kiedy to 3D Hubs zdecydował się na zmianę modelu biznesowego. Wtedy zamknął możliwość korzystania z ofert zrzeszonych na platformie użytkowników indywidualnych, a zamiast tego klienci 3D Hubs będą mogli zamawiać wydruki 3D (oraz pozostałe usługi pokroju frezowania CNC czy formowania wtryskowego) wyłącznie od firm zrzeszonych w sektorze profesjonalnym.

Na początku bieżącego roku 3DHubs zostało przejęte przez Protolabs,  jedną z większych firm usługowych specjalizujących się w formowaniu wtryskowym, frezowaniu CNC i druku 3D. Droga, jaką przeszła firma od swojego założenia doprowadziła do chwili obecnej, kiedy to 3D Hubs zmienia swoją nazwę na po prostu Hubs. Co za tym idzie?

Zmiana nazwy ma lepiej odzwierciedlić wachlarz proponowanych usług, sugerując nie tylko druk 3D, ale różnorodne metody wytwórcze. Celem, jaki stawia przed sobą Hubs jest umocnienie swojej pozycji jako dostawcy części zamiennych na zamówienie. W tym celu stawia nacisk nie tylko na druk 3D, proponując również formowanie wtryskowe, frezowanie czy produkcję elementów z blachy, również za sprawą parku maszynowego Protoplast. Jak wiadomo, Hubs planuje dalsze rozszerzenie sieci swoich dostawców tak, aby zapewniać klientom usługi skrojone pod ich wymagania.

Od teraz, domena przedsiębiorstwa to hubs.com – wejście na stary adres, 3dhubs.com automatycznie przekierowuje na nową, aktualną wersję strony. Jak przyznaje współtwórca Hubs, Bram de Zwart, zwraca uwagę na specyficzną sytuację, będącą wynikiem pandemii COVID-19. Wynikające z niej komplikacje związane z łańcuchem dostaw sprawiły, że firmy coraz częściej szukają alternatywy dla dotychczas wykorzystywanych dotychczas rozwiązań. Klienci maja dostęp do różnych rozwiązań w ramach jednej platformy – wszystko w najwyższej jakości, sygnowanej przez Protolabs i Hubs.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News