3D Master – dystrybutor specjalistycznego oprogramowania CAD 3D/CAM – ZW3D, oprogramowania dla maszyn CNC oraz drukarek 3D i skanerów 3D, wprowadza na polski rynek nowy produkt, w postaci zaawansowanej przeglądarki plików 3D – CADbro. Jest ona przeznaczona dla osób zajmujących się profesjonalnym projektowaniem modeli przestrzennych dla przemysłu, bądź architektury, które pracują w grupach i często dzielą się plikami on-line.

CADbro posiada zestaw inteligentnego wyświetlania plików 3D klasy CAD. Obsługuje 18 najpopularniejszych formatów plików i posiada opcję dodawania adnotacji 3D oraz funkcje zaawansowanych analiz. Celem oprogramowania jest poprawa efektywności współpracy wewnętrznej i zewnętrznej w firmie konstrukcyjnej lub projektowej.

Oprogramowanie obsługuje główne formaty jak CATIA, Creo/ProE, SolidWorks, Parasolid, STEP, DWG/ DXF i STL, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp i interakcję z danymi bez ponoszenia dodatkowych kosztów licencyjnych. CADbro pozwala także na bezpośrednią edycję plików – np. wykrywa otwarte krawędzie i pozwala szybko je naprawić, jeśli istnieje taka konieczność.

CADbro_badanie_długości

Dzięki CADbro są możliwe do przeprowadzenia zaawansowane analizy plików. Program posiada narzędzia do weryfikacji części i złożeń, m.in. do wykrywania błędów we wczesnej fazie produkcji. Analiza CADbro dotyczy m.in. obliczenia masy, objętości i powierzchni, badania kąta pochylenia i grubości ścian, podziału na obszar stempla i matrycy. Za jego pomocą można dokonywać bezpośredniej edycji i naprawy, która pozwala na sprawdzanie otwartych krawędzi, wypełnianie luk, zszywanie i rozstrzelenie oraz możliwość modyfikacji otworów i promieni.

CADbro_analiza_ścian

Oprogramowanie jest dostępne w bezpłatnej, 15-dniowej wersji demonstracyjnej. Można je pobrać ze strony dystrybutora. Osoby zainteresowane zakupem są proszone o kontakt bezpośredni z przedstawicielami 3D Master.

CADbro_przegladarka_3D_otwiera_pliki

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like