3D Systems ogłosiło wprowadzenie na rynek nowej drukarki 3D – NextDent LCD1 wraz z dwoma nowymi materiałami – NextDent Base i NextDent Cast, w celu wzmocnienia swojej oferty dla cyfrowej stomatologii. Nowe produkty zostaną zaprezentowane w tym tygodniu na targach IDS 2023 w niemieckiej Kolonii.

NextDent LCD1 został zaprojektowany jako uzupełnienie platformy NextDent 5100, oferując pełne spektrum możliwości druku 3D w technologii LCD, ale w mniejszej obudowie. Drukarka 3D jest dostosowana do pracy w małych gabinetach stomatologicznych, które nie realizują wydruków 3D na dużą skalę. 3D Systems twierdzi, że NextDent LCD1 zapewnia „wysokiej jakości aplikacje” dzięki „łatwemu w obsłudze” przepływowi pracy.

3D Systems wprowadza nową drukarkę 3D wraz z dedykowanym do niej materiałem NextDent Cast. Jest to łatwo wypalająca się żywica odlewnicza, dedykowana do druku 3D koron i mostów dzięki swojej stabilności, wytrzymałości i lepszej drukowności. Żywica występuje w kolorze niebieskim.

Firma wprowadziła również nowy materiał bazowy NextDent, dedykowany do druku 3D wszelkiego rodzaju wyjmowanych podstaw protez. Najnowsza wersja żywicy jest porównywalna z konwencjonalnymi materiałami na podbudowę protez i zapewni pacjentom trwałe, odporne na uderzenia protezy. Jest dostępna w czterech wersjach kolorystycznych.

Źródło: www.3dsystems.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like