Formlabs Dental – dział druku 3D czołowego producenta fotopolimerowych drukarek 3D, koncentrujący się na branży protetycznej, ogłosił wprowadzenie nowego pakietu oprogramowania, produktów i materiałów stworzonych w celu uczynienia stomatologii cyfrowej bardziej dostępną dla laboratoriów i gabinetów dentystycznych. Nowości zostaną zaprezentowane na największych targach dentystycznych na świecie – IDS 2023, które rozpoczynają się w tym tygodniu w niemieckiej Kolonii.

Od 2016 roku Formlabs sprzedał ponad 25.000 protetycznych drukarek 3D, które wydrukowały ponad 25 milionów części – od modeli roboczych, po szablony chirurgiczne. Nowe produkty mają sprawić, że praca z drukarkami 3D firmy w środowisku stomatologicznym stanie się jeszcze łatwiejsza.

Pierwszym rozwiązaniem jest PreForm Dental – nowa przestrzeń robocza dedykowana dla dentystów, która znacząco usprawnia konfigurację, zarządzanie i monitorowanie procesu druku 3D, umożliwiając wykonywanie większej liczby czynności przy mniejszej liczbie kliknięć. Dzięki zautomatyzowanym funkcjom opartym na wskazaniach dentystycznych, takich jak wybór materiału, czy ustawienie nacisku, PreForm Dental automatyzuje konfigurację druku 3D dla modeli odtwórczych, szyn okluzyjnych i innych pokrewnych aplikacji. Zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć i zapisywać własne ustawienia wstępne dotyczące wysokości warstwy, orientacji i ustawień podpór, aby ustandaryzować proces produkcyjny dla wszystkich użytkowników w gabinecie lub laboratorium. Przestrzeń robocza PreForm Dental jest dołączona do każdej drukarki Form 3B/+ i Form 3BL, także dla obecnych użytkowników.

Formlabs Dental i 3Shape wspólnie opracowały integrację PreForm z 3Shape Produce, która umożliwia użytkownikom bezproblemową pracę z usprawnionym przepływem pracy i drukiem 3D przy pomocy jednego kliknięcia podczas korzystania ze Splint Studio, Implant Studio, Model Maker i innych aplikacji 3Shape do projektowania i drukowania 3D.

Dzięki Fast Arch Printing użytkownicy mogą wydrukować osiem łuków w 20 minut i pojedynczy łuk w mniej niż 10 minut. Fast Arch Printing zwiększa produktywność, umożliwiając użytkownikowi przejście od projektu do druku dwa razy szybciej niż przy obecnych ustawieniach, umożliwiając leczenie podczas tej samej wizyty i szybkie modelowanie zębów na żądanie. Użytkownicy drukarek 3D Formlabs mogą wyprodukować element ustalający w mniej niż 30 minut, wliczając w to mycie, utwardzanie i termoformowanie. Funkcja Fast Arch Printing jest dostępna dla drukarek 3D Form 3B i 3B+.

Form Auto umożliwia automatyczne drukowanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu z automatycznym pobieraniem części, umożliwiając dentystom zwiększenie produkcji przy jednoczesnym zmniejszeniu siły roboczej. Kiedy części są gotowe, Form Auto bezproblemowo usuwa gotowe części z platformy Build Platform 2 przy użyciu opatentowanej technologii Quick Release i rozpoczyna następny wydruk. Użytkownicy mogą dodawać wydruki do kolejki z dowolnego miejsca, a Form Auto uzupełni kolejkę tak szybko, jak to możliwe. Aktualizacja sprzętu jest już dostępna i działa z Form 3B i Form 3B+.

Fast Cure – stacja do dodatkowego naświetlania wydruków światłem UV, został zatwierdzony do utwardzania ponad 17 gatunków żywic w mniej niż 6 minut, co stanowi 90% oszczędności czasu w porównaniu z podstawową wersją urządzenia (Form Cure). Dzięki zaprogramowanym ustawieniom i braku konieczności wstępnego nagrzewania, Fast Cure utwardza ​​modele dentystyczne w ciągu jednej minuty, korony, mosty i szablony chirurgiczne w ciągu pięciu minut, a szyny okluzyjne w ciągu sześciu minut.

Firma wprowadziła do oferty tymczasową żywicę CB w kolorze Extra White Bleach firmy Temporary CB Resin. Jest ona przeznaczona do tymczasowych uzupełnień koron i mostów, wkładów, nakładów i licówek oraz zapewnia doskonałe dopasowanie brzeżne, wytrzymałość i estetykę. Żywica w kolorze zęba może być stosowana w konwencjonalnych cementach tymczasowych do mocowania uzupełnień i utrzymuje się do 12 miesięcy. Nowa żywica Temporary CB Resin została opracowana wspólnie z partnerem Formlabs, firmą Bego.

Źródło: www.dental.formlabs.com
Zdjęcia: www.dental.formlabs.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like