Moda na niedrogie drukarki 3D na Kickstarterze ciągle trwa - kolejną propozycją jest Pingo3D - projekt amerykańskiego start-upu o tej samej nazwie. Strategia firmy nie jest zbyt wyszukana - względeni duży obszar roboczy urządzenia (20 x 20 x 20 cm), relatywnie niska cena (370$ w wersji early bird) oraz standardowe porównanie z produktami konkurencji. Czy znajdzie nabywców...?

Dotychczas zespół zebrał 4.876 $ z wnioskowanych 20.000 $, a kampania będzie trwała jeszcze przez 28 dni. Drukarka 3D jest wyposażona w extruder Bowdena oraz hotend E3D Lite6, który redukuje problem z blokowaniem się filamentu. Konstrukcja została oparta o elementy wykonane z włókna węglowego, poddane obróbce CNC, które pozwalają na swobodny ruch w osi Z.

Producenci zestawili w kampanii Pingo3D z innymi drukarkami 3D bez podgrzewanego stołu roboczego z jednym extruderem oraz znacznie mniejszym obszarem roboczym, by podkreślić, jak wiele są w stanie zaoferować przy tak niskiej cenie.

pingo-zestawienie

Użytkownicy Pingo3D mogą korzystać z szerokiego spektrum materiałów - PLA, PHA, PETG, TPU, TPE, filamentów kompozytowych, bazujących na mieszankach drewna, a również żelaza czy odblaskowego UV i PET. Każdy materiał można podgrzać do 245°C, jednak ze względu na brak podgrzewanego stołu roboczego, producenci odradzają stosowanie ABSu. W kampanii zaprezentowano kilka standardowych wydruków, zapożyczonych z platformy Thingiverse.

pingowydrukiMimo relatywnie niskiej ceny za parametry, które jest w stanie zagwarantować Pingo3D, kampania nie cieszy się nadzwyczajną popularnością. Czyżby odbiorcy takich crowdfundingowych projektów nastawili się na ceny sięgające 50-200$, a 400$ za drukarkę 3D o obszarze roboczym wynoszącym 20x20x20 cm to kosmiczne koszta?

Źródło: Kickstarter

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like