Anycubic – czołowy chiński producent desktopowych, fotopolimerowych drukarek 3D i JBD – wiodący producent wyświetlaczy MicroLED, ogłosili współpracę w celu opracowania pierwszej na świecie konsumenckiej drukarki 3D typu MicroLED. Urządzenie będzie wyposażone w wyświetlacz UV MicroLED i najnowszy regulowany silnik światła 0,3CC firmy JBD. Drukarka 3D będzie wyposażona w kompaktowy moduł świetlny, który zapewni niskie zużycie energii na poziomie 6W i długą żywotność.

Dzięki wysokiej gęstości pikseli (>6000PPI) MicroLED, drukarka 3D będzie w stanie drukować detale o wielkości nawet 10 µm. Co więcej, trwały moduł świetlny JBD umożliwi drukarce 3D pracę przez ponad 20.000 godzin, co istotnie wydłuży jej żywotność. Urządzenie zostanie zaprezentowany na targach TCT Asia w sierpniu oraz na konferencji CIEE Expo we wrześniu 2022 roku.

MicroLED to najnowocześniejsza technologia mikrowyświetlaczy preferowana przez wiele aplikacji ze względu na wyjątkowe cechy, takie jak ultrawysoka jasność, wysoki kontrast, szeroka gama kolorów i niskie zużycie energii. MicroLED firmy JBD jest wytwarzany przy użyciu hybrydowej technologii integracji półprzewodników. Jest wytwarzana przez połączenie nieorganicznych diod LED emitujących światło III-V z krzemową płytą montażową CMOS. Może być używana do produkcji mikrowyświetlaczy o ultrawysokiej gęstości pikseli o gęstości pikseli większej niż 10.000 PPI i używać materiałów półprzewodnikowych, które mogą emitować fale o długościach obejmujących całe spektrum od ultrafioletu do podczerwieni.

Źródło: www.jb-display.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like