Infinite Materials Solutions, amerykański producent materiałów do druku 3D, wprowadził na rynek AquaSys General Purpose, rozpuszczalny w wodzie materiał podporowy kompatybilny z większością dostępnych na rynku poliestrów. Jest bezpośrednim zamiennikiem polialkoholu winylowego (PVA) i prezentuje wyjątkową wydajność w procesie druku 3D. Producent wierzy, że jego wysokowydajny materiał pozwoli na oszczędność czasu i pieniędzy i wkrótce będzie dostępny dla szerokiego grona użytkowników.

Specjalnie zaprojektowany do stosowania w technologii FDM / FFF AquaSys GP rozpuszcza się o 20% szybciej w wodzie z kranu o temperaturze pokojowej w porównaniu do PVA. Można go łatwo usunąć bez używania chemikaliów i można go używać w szerokim spektrum drukarek 3Dwyposażonych w podwójny ekstruder. AquaSys GP może drukować w trudnych warunkach wilgotności dzięki swoim właściwościom łagodzącym wilgoć i jest kompatybilny z PET, PETG, PLA i innymi popularnymi materiałami.

AquaSys GP jest filamentem kierowanym do szerokiego grona konsumentów – od hobbystów po doświadczonych profesjonalistów. Materiał został po raz pierwszy pokazany na wiosennej konferencji RAPID + TCT poświęconej wytwarzaniu przyrostowemu.

Źródło: www.infinitematerialsolutions.com
Zdjęcie: www.infinitematerialsolutions.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like