BCN3D, hiszpański producent drukarek 3D pozyskał finansowanie w wysokości €2,8 miliona. Firma przeznaczy fundusze na rozwój swoich urządzeń i poszerzanie gamy dostępnych materiałów eksploatacyjnych. Do tej pory, hiszpańska firma, wraz z dofinansowaniem Politechniki Katalońskiej, pozyskała łącznie €5,5 miliona.

Specjaliści z firmy chcą wykorzystać zasoby materialne oraz wiedzę w dalszym rozwijaniu swoich rozwiązań z zakresu technologii druku 3D. Ich partnerem stał się Danobatgroup, który ma doświadczenie w standardowych metodach produkcji, takich jak szlifowanie, ciecie czy toczenie. Kooperacja może przyczynić się do realizacji nowych projektów, związanych m.in. z rozwiązaniami z zakresu materiałów kompozytowych.

Wsparcie to również szansa na powiększenie oferty materiałów. W tym obszarze producent kładzie szczególnie mocny nacisk na materiały klasy przemysłowej. Wierzy, że to pozwoli mu to zdobywać przewagę na nowych, konkurencyjnych rynkach.

Dotychczas, w ofercie firmy BCN3D znalazły się trzy drukarki 3D – Epsilon, Sigma R19 i SIgmax R19. BCN3D w swoich rozwiązania wdraża autorski system dwóch niezależnych głowic drukujących o nazwie IDEX (Independent Dual Extrusion), który w ramach otrzymanych funduszy będzie dalej rozwijany.

W swoim portfolio firma posiada również dziewięć rodzajów filamentów, kompatybilnych z ich drukarkami 3D. W ramach zawartego partnerstwa z BASF Forward AM, który zajmuje się produkcją materiałów do druku 3D, wspólnie będą pracować nad nową linią filamentów przemysłowych, dekowanych do produkcji elementów do specjalistycznych zastosowań technicznych.

Alberto Bermejo, dyrektor inwestycyjny w Clave Capital (jeden podmiotów inwestujących) mówi, że produkt, jakim są drukarki 3D BCN3D idealnie wpisuje się w ich strategie rozwoju i zwiększania dostępności technologii przyrostowych.

Źródło: tctmagazine.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like